Aranżacja łazienki – czym się kierować?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym panują cięższe warunki niż w pozostałych pokojach. Większośc osób chce, aby była ona nie tylko funkcjonalna, ale też ładnie wyglądała. Stworzenie wizualnie efektownej aranżacji, która jednocześnie jest funkcjonalna nie jest łatwym zadaniem. Nie jest też niemożliwe.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • skąd czerpać inspiracje na urządzanie łazienki
  • jakie są najpopularniejsze style aranżacji łazienek

Skąd czerpać inspiracje na urządzenie łazienki?

Inspiracje na projekt łazienki możesz czerpać na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest internet. Przeglądaj różne poradniki wnętrzarskie na różnych blogach. Możesz się tam natknąć na wiele ciekawych pomysłów. Jedną z interesujących opcji jest strona https://kaflando.pl, gdzie znajdziesz artykuły przygotowane przez architektów i projektantów wnętrz.

Inna opcja to przeglądanie samych produktów w sklepach online i budowlanych. Oczywiście chodzi o dział czy kategorie dotyczącą łazienek. Jeżeli znajdziesz coś co się spodoba możesz poprosić projektanta, aby pokazał ci jak to wygląda. Przez specjalne programy czy już w twojej łazience.

Trzecim sposobem na inspiracje jest po prostu zobaczenie innych łazienek. Odwiedzając znajomych możemy wykorzystać nasz czas i przyjrzeć się, jak ich łazienka jest urządzona. Ewentualnie możesz też zapytać się bliskich o to, co sądzą o twoim pomyśle. Wtedy zdecydujesz, czy skorzystasz z ich porad, czy nie. 

Najpopularniejsze style aranżacji łazienek

Pewnie zastanawiasz się jakie są najpopularniejsze aranżacje łazienek? Jeżeli nie masz pomysłu warto skorzystać właśnie z obecnie modnych trendów. 

Styl skandynawski

Niezwykle popularny styl wnętrzarski, nie tylko w przypadku łazienek. Bardzo często stosuje się go też w przypadku aranżacji kuchni, salonu lub sypialni. Dla stylu skandynawskiego charakterystyczne są jasne kolory, światło, przestrzeń oraz minimalizm. Łazienki zaaranżowane w tym stylu to często wnętrza w kolorach bieli i jasnej szarości. Uzupełnieniem takiej przestrzeni mogą być dodatki w kolorach jasnego drewna. Mogą to być meble lub wodoodporne panele.

Styl loftowy

Jest podobny do stylu skandynawskiego, ponieważ również stawia na minimalizm. Loftowa łazienka cechuje się surowym, czasem nawet ascetycznym charakterem. W takiej łazience często wykorzystuje się minimalistyczne kabiny prysznicowe. A także meble wykonane z połączenia metalu i drewna.

Aranżacja retro

Pomimo upływu czasu, łazienki w stylu retro wciąż są spotykane. Wnętrze retro może być inspirowane różnymi minionymi epokami. Często jest to okres 20-lecia międzywojennego. W takich wnętrzach wolnostojąca wanna na nogach lub bateria łazienkowa w stylu pałacowym, sprawdzają się idealnie. Do kategorii retro aranżacji łazienek można zaliczyć wnętrza inspirowane modą lat 50., 60., czy 70.

Redakcja guideme24.pl