Co oferuje Windows 3.11?

Windows 3.11 to bardzo popularna wersja systemu operacyjnego, która została stworzona przez przedsiębiorstwo Microsoft. Ponadto jest to jedna z pierwszych wersji, która przebojem wdarła się do komputerów na całym świecie. Jest ona bardzo stara, z tego powodu od jakiegoś czasu nie jest powszechnie wykorzystywana. Okazuje się, że dla nielicznych fanów tej wersji, którzy uruchamiają ją w maszynie wirtualnej, obecnie powstało spore ułatwienie systemowe. Jest to nowy sterownik do myszki, który znacząco ułatwia interakcję ze środowiskiem zewnętrznym. Warto dowiedzieć się więcej, co oferuje klasyczny Windows 3.11.

Windows 3.11

Calvin Buckley to specjalista od programowania, który opracował najnowszy sterownik do myszy, który jest kompatybilny z systemem Windows 3.11. Chciał on ułatwić znacznie korzystanie z systemu uruchomionego w maszynie wirtualnej. Do tej pory obsługa tego systemu była dość problematyczna. W przypadku, gdy zastanawialiśmy się kiedyś, w jaki sposób korzystało się z komputera ponad 30 lat temu, to rozwiązanie opracowane przez amerykańskiego programistę ma szansę okazać się niesamowicie cennym ułatwieniem. Okazuje się, że Windows 3.11 z usprawnioną obsługą myszki w środowisku wirtualnym jest strzałem w dziesiątkę. Warto zaznaczyć, że w gorzej wspieranych systemach, czyli na przykład Windowsie 3.11, po zmianie środowiska z fizycznego komputera na specjalną maszynę wirtualną, musimy w ręczny sposób przechwycić kursor naszej myszki. Takie działanie robi się przy zastosowaniu kombinacji klawiszy Ctrl+Alt. Ciekawską jest to, że amerykański programista zrealizował ten projekt w czasie amerykańskiego długiego weekendu, który celebrowany jest w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Święta Dziękczynienia.

Korzystanie z Windows 3.11

Dla okazjonalnych użytkowników wirtualizacji korzystanie z takiego systemu nie jest bardzo uciążliwe, jednakże dla osób często korzystających z niego, problemy z myszką są sporą przeszkodą. Dlatego Calvin Buckley opublikował w serwisie GitHub projekt, który ma nazwę vmwmouse. Założeniem tego projektu jest poprawa obsługi myszy przez system operacyjny, kiedy ten pracuje w specjalnej maszynie wirtualnej. Należy pamiętać, że dzięki zainstalowaniu najnowszego sterownika, korzystanie z myszki w Windowsie 3.11 okazuje się bardzo łatwe, bowiem nie wymaga posiłkowania się skrótem Ctrl+Alt. Z tego powodu system ten jest obecnie bardzo funkcjonalny. Wszystko dzięki zainstalowaniu najnowszego sterownika do myszki. Obecnie coraz więcej osób korzysta z tego udogodnienia.

Redakcja guideme24.pl