Co warto wiedzieć przed wymianą szybki w iPhone?

Telefony towarzyszą nam na co dzień, niemal w każdej chwili. Nic więc dziwnego, że nawet najbardziej uważnym posiadaczom smartfona może zdarzyć się wypadek. Jeżeli upadek telefonu będzie wyjątkowo pechowy, nawet ochronne etui może nie uchronić iPhone’a przed najczęściej występującym uszkodzeniem telefonu – zbitą szybką. Co zrobić, gdy już spotka nas ta nieprzyjemna przygoda?

Dlaczego trzeba wymienić szybkę jak najszybciej?

W przypadku silnego uszkodzenia szybki, z rozlaniem wyświetlacza, właściciel telefonu nie ma wyboru – musi udać się do punktu, który prowadzi serwis iPhone. Jednak w przypadku mniejszych zniszczeń, pojawienia się rys lub pęknięć, wiele osób lekceważy problem i użytkuje telefon bez naprawy. To poważny błąd. Z czasem uszkodzenia ekranu będą się pogłębiać i niepostrzeżenie doprowadzą telefon do fatalnego stanu. Czekanie do momentu, gdy szybka będzie cała pokryta pajęczyną pęknięć to duże ryzyko uszkodzenia wyświetlacza, z czym niestety często spotykają się specjaliści prowadzący serwis iPhone.

Samodzielna wymiana szybki – czy to dobry pomysł?

You Tube jest pełen filmików, na których wymiana szybki iPhone 11 sprawia wrażenie niezwykle prostej i trwa kilka chwil. Niestety, w praktyce samodzielne ingerowanie w obudowę telefonu rzadko kończy się dobrze. Komponenty połączone ze sobą w skomplikowany sposób, które odsłonią się po zdjęciu szybki, są delikatne, a w przypadku ich naruszenia, koszty naprawy znacznie wzrosną. Aby bezpiecznie wymienić ekran potrzebne są odpowiednie umiejętności, doświadczenie i profesjonalny sprzęt.

Jak wybrać odpowiedni serwis iPhone?

Gdy potrzebna jest wymiana szybki iPhone 11 Pro, najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni serwis, który zagwarantuje, że telefon wróci z naprawy w idealnym stanie. Jeżeli telefon jest na gwarancji, której nie chcemy utracić, jedynym wyborem jest autoryzowany serwis Apple. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Dobrze jest sprawdzić:

  • opinie na temat serwisu,
  • doświadczenie – jak długo działa,
  • to, czy oferuje korzystanie z oryginalnych części.

Istotna jest również obsługa klienta – np. to czy serwis oferuje możliwość przesłania uszkodzonego telefonu kurierem

Ile trwa wymiana szybki

Wymiana szybki iPhone 11 Pro zaczyna się od profesjonalnej diagnostyki. Doświadczony serwisant oceni, czy uszkodzony jest tylko ekran, czy też inne elementy telefonu, a także, czy konieczna będzie wymiana wyłącznie szybki czy również wyświetlacza. Jeżeli części będą dostępne od ręki, a w serwisie nie będą trwać zlecone już naprawy, temat może być rozwiązany nawet od ręki lub na następny dzień. Jeżeli w danym momencie nie będzie części do uszkodzonego modelu, trzeba będzie doliczyć kilka dni na dostawę.

Redakcja guideme24.pl