Czy edukacja multimedialna w szkołach stanie się standardem? Nauka w XXI wieku!

Niewiele dzieci, nastolatków lub nawet osób dorosłych lubi się uczyć – zwłaszcza jeśli jest to przymus w trakcie zajęć lekcyjnych lub akademickich. Dobry nauczyciel powinien więc zadbać o to, by jego słuchacze nie usypiali w trakcie omawiania tematu – a jeśli tak się dzieje, to bez wątpienia powinien on przemyśleć swoje podejście do nauczania. Nie trzeba być ekspertem, by wiedzieć, jak wiele do programu nauczania wnoszą nowoczesne urządzenia interaktywne – tj. tablice interaktywne, monitory i podłogi multimedialne. Zobacz więc, jak mogą wyglądać zajęcia w XXI wieku. 

Nauka przez zabawę – Dobra rozrywka, która połączona jest z rozwojem wiedzy i umiejętności

Dzieci nie przepadają za szkołą i zajęciami lekcyjnymi. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego. Wolą one ten czas poświęcić m.in. na zabawę i spotkania z rówieśnikami. Na szczęście dysponujemy obecnie szeregiem nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na edukację w formie zabawy. Edukacja w XXI wieku to idealne połączenie rozwojowe zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. 

Jednym z przykładów są tablice interaktywne, podłogi interaktywne i całe systemy wspierające aktywność oraz koordynację ruchową. Uczestnicy zajęć mogą się dobrze bawić, ucząc się tym samym zarówno mniej, jak i bardziej skomplikowanych równań lub zagadnień (szczególnie z zakresu matematyki i fizyki). Warto zapoznać się z tymi rozwiązaniami osobiście – np. w ofercie sklepu Prezenter.pl. 

Okulary wirtualnej rzeczywistości to z kolei element, który pokocha dosłownie każdy. Oferują one niemal nieograniczone możliwość, a zakup takiego sprzętu nie jest wcale obciążający. Przekonaj się o tym już teraz. Jak wybrać odpowiedni i kompatybilny zestaw?

Dobór poszczególnych urządzeń i narzędzi nie jest wcale tak prosty, jak pozornie mogłoby się to wydawać. Zestaw powinien przede wszystkim składać się z elementów, które są w pełni ze sobą kompatybilne. W zakresie niezbędnych elementów, które znaleźć można również w katalogu podstawowym do programu Laboratoria Przyszłości, znajdują się m.in. takie narzędzia jak:

  • drukarki 3D z akcesoriami,
  • mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami,
  • sprzęt do prezentacji (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)
  • stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Oczywiście do najpopularniejszym rozwiązaniem są także monitory interaktywne, które pozwalają na zupełnie inny wymiar edukacji oraz prowadzenia zajęć. Do każdego z tych urządzeń należy więc też dobrać oprogramowanie obsługujące. Skorzystaj zatem z profesjonalnego wsparcia ekspertów. 

W Prezenter.pl znajdziesz mnóstwo innowacyjnych systemów i urządzeń, które zagwarantują Ci wysoką efektywność pracy. Monitory i tablice interaktywne to nie wszystko, co może okazać się przydatne lub pomocne podczas prowadzenia zajęć. Świetnym uzupełnieniem zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych jest m.in. podłoga interaktywna. Z jej pomocą w szybki i prosty sposób zaangażujesz osoby obecne na zajęciach do aktywności ruchowej. 

Redakcja guideme24.pl