Czy warto kupić komputer poleasingowy?

Komputery używane to coraz częściej wybierana alternatywa. Kuszą przede wszystkim bardzo przystępnymi cenami. Co jednak z ich wydajnością? Czy po paru latach użytkowania mogą równać się swoimi możliwościami z nowymi maszynami i czy warto w ogóle rozważać ich zakup? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się na ten temat więcej.

Komputery poleasingowe – ich zalety oraz wady 

Wbrew pozorom, komputery używane sprzedawane przez specjalizujące się w tym sklepy nie są wcale dużo gorsze od tych nowych. Firmy, które je leasingują, wykorzystują je przede wszystkim do pracy biurowej. Oznacza to, że poszczególne podzespoły nie są zbyt obciążone i nie zużywają się tak mocno, jak w przypadku bardziej intensywnego, domowego użytkowania. 

Warto wiedzieć również to, że komputery poleasingowe trafiają z powrotem do sprzedaży tylko wtedy, jeżeli przejdą perfekcyjnie badania techniczne. Ich wszystkie komponenty muszą być w pełni sprawne. Dlatego decydując się na taki zakup, nie bierzesz kota w worku, tylko otrzymujesz pełnowartościowy sprzęt, który będzie działał od razu po podłączeniu do zasilania.

Największą zaletą tego rodzaju komputerów jest to, że są one nawet kilkukrotnie tańsze niż ich odpowiedniki dostępne w sklepach z nowymi egzemplarzami. Dzięki temu można pozwolić sobie na bardzo przyzwoite urządzenie w rozsądnej cenie. 

Komputery poleasingowe nie są jednak pozbawione wad. Często noszą fizyczne ślady użytkowania w postaci rys, plam czy wgniotek na obudowie. Tego rodzaju wady są jednak tylko estetyczne i nie mają wpływu na samo działanie sprzętu. 

Jakie używki wybrać? Sprawdź komputery Dell i Lenovo

Wśród używanych komputerów dostępnych w sklepach nie uświadczymy najnowszych modeli, gdyż te zazwyczaj są leasingowe przez okres około 2-3 lat i dopiero potem trafiają do sprzedaży. Mimo tego wciąż bardzo łatwo znaleźć jest dobry, wydajny i markowy sprzęt. 

Komputer Lenovo to dla wielu klientów pierwszy wybór. Firmy bardzo chętnie wypożyczają sprzęt tej marki. Charakteryzuje się on bardzo dużą wszechstronnością, co sprawia, że to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają urządzenia do pracy i przeglądania internetu. 

Inną świetną alternatywą są komputery Dell. To marka znana ze swojej solidności. Komputery tej firmy występują w sklepach w bardzo wielu konfiguracjach, więc bez problemu można dostać sprzęt z idealnie dobranymi podzespołami. W ten sposób łatwo znaleźć zarówno urządzenie do pracy, jak i rozrywki.

Gdzie kupić dobre używane komputery? Odwiedź amso.pl!

Decydując się na zakup komputerów używanych, warto skorzystać z oferty renomowanych sklepów specjalizujących się w tego typu sprzęcie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty dostępnej na stronie AMSO. Niewątpliwą zaletą tego portalu jest bardzo duży wybór urządzeń od wielu markowych producentów.

Komputery poleasingowe dostępne w sklepie amso.pl wyróżniają się jakością i bardzo korzystnymi cenami. Z pewnością uda Ci się znaleźć tam sprzęt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb oraz oczekiwań. Nie czekaj i przekonaj się sam!

Redakcja guideme24.pl