Dla kogo stworzyliśmy studia podyplomowe na kierunku Projektowanie Ogrodów i Zieleni we Wnętrzach?

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń i idealnie dobrane gatunki roślin będą wyjątkową ozdobą ogrodu i wnętrza. Zieleń tworzy niepowtarzalny klimat i jest niezbędna do dobrego samopoczucia. Do odpowiedniego zaprojektowania ogrodu i wnętrza potrzebni są specjaliści. Z myślą o pasjonatach ogrodu powstał kierunek studiów podyplomowych Projektowanie Ogrodów i Zieleni we Wnętrzach w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Do kogo skierowane są studia podyplomowe na kierunku Projektowanie Ogrodów i Zieleni we Wnętrzach?

Podobnie, jak w przypadku wszystkich studiów podyplomowych, kandydatem na ten kierunek może zostać absolwent studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich. Projektowanie Ogrodów i Zieleni we Wnętrzach dedykowane jest wszystkim osobom, które pragną poszerzyć swoją wiedzę i rozbudować umiejętności w zakresie nowoczesnego projektowania terenów zielonych. Kierunek będzie odpowiedni dla projektantów wnętrz, ogrodów, pracowników branży budowlanej, a także wzorników przemysłowych. Studia podyplomowe z tej dziedziny polecane są także osobom działającym szeroko w branży ogrodniczej i pasjonatom ogrodnictwa.

Kilka słów o Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie to uczelnia niepubliczna, która powstała w 1995 roku. Założycielem szkoły był prof. dr hab. Jan Misiak, a organem prowadzącym jest Gaudeamus sp. z o.o. WSEiZ. Placówka mieści się przy ulicy Olszewskiej 12 w Warszawie, natomiast zajęcia odbywają się także w budynkach przy ulicy Rejtana 16 i Grójeckiej 128. Zajęcia terenowe i ćwiczenia laboratoryjna prowadzone są w Terenowej Stacji Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Klaudynie-Laskach pod Warszawą.

Jak wygląda nauczanie w WSEiZ?

Uczelnia stawia na praktyczny sposób kształcenia. Za nauczanie na kierunku Projektowanie Ogrodów i Zieleni we Wnętrzach odpowiada doświadczona kadra wykładowców, w skład której wchodzą m. in. architekci krajobrazu, dendrolodzy i ekolodzy z wieloletnim doświadczeniem. Kształcenie odbywa się w oparciu o nowatorski program studiów, który jest dostosowany do aktualnych wymogów rynku. Nauczanie obejmuje współczesne trendy w projektowaniu, nowoczesne technologie oraz proekologiczne podejście do projektowania ogrodów. Zajęcia odbywają się w formie hybrydowej (zjazdy i nauka online).

Jakie umiejętności zdobywa słuchacz na kierunku Projektowanie Ogrodów i Zieleni we Wnętrzach?

Edukacja na studiach podyplomowych na kierunku Projektowanie Ogrodów i Zieleni we Wnętrzach w WSEiZ pozwala na:

  • zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu kształtowania przestrzeni ogrodu,
  • uzyskanie wiedzy teoretycznej dotyczącej komponowania struktury ogrodu i wprowadzania do niego roślinności,
  • zapoznanie się z technicznymi możliwościami oraz ewentualnymi ograniczeniami w projektowaniu ogrodów,
  • poznanie oprogramowania wykorzystywanego w procesie projektowania ogrodów,
  • zdobycie umiejętności pracy w zespole projektowym oraz komunikacji z klientami,
  • uzyskanie wiedzy o relacjach występujących pomiędzy projektowaniem ogrodu a wnętrzem mieszkalnym.

Redakcja guideme24.pl