Gdzie kupić najnowszą wersję Windows Server?

Stworzony przez firmę Microsoft system operacyjny Windows Server to idealne rozwiązanie dla serwerów pracujących w sieciach lokalnych. System pozwala uzyskać najwyższy poziom bezpieczeństwa, co wynika z zastosowania wielowarstwowej ochrony przed zagrożeniami. Dzięki niemu można usprawnić zarządzanie maszynami wirtualnymi, a także łączyć się z Microsoft Azure za pomocą Azure Arc.

  1. Najważniejsze cechy Windows Server 2022
  2. Istotne funkcje nowego systemu Microsoft
  3. Do czego służy Windows Admin Center?
  4. Gdzie można kupić Microsoft Windows Server w najlepszej cenie?

Najnowsza wersja dostępna jest jako program Windows Server 2022. To właśnie w tym systemie Microsoft udostępnił funkcję rdzenia zabezpieczonego. Pozwala ona lepiej chronić zarówno oprogramowanie układowe, jak i cały sprzęt. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych rozwiązań, czego przykładem jest Windows Defender System Guard oraz wykorzystanie wirtualizacji. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy licencja Windows Server 2022 sprawdzi się w przypadku twojej firmy, poniżej znajdziesz omówienie jego najważniejszych funkcji. Dowiesz się również, gdzie można obecnie kupić klucz aktywacyjny do Windows Server 2022 w najlepszej cenie.

Najważniejsze cechy Windows Server 2022

Integracja hybrydowa, ochrona informacji i automatyzacja serwerów to najważniejsze cechy systemu Windows Server 2022 Standard. Zaawansowane wielowarstwowe zabezpieczenia sprawiają, że jest to elastyczna platforma aplikacji. Użytkownicy mogą liczyć na dodatkowe aktualizacje zabezpieczeń, które producent oprogramowania wypuszcza zawsze, gdy wykryte zostaną nowe zagrożenia. Wersja systemu z oznaczeniem Server może być wykorzystywana nie tylko do tworzenia, ale również wdrażania różnych aplikacji.

Istotne funkcje nowego systemu Microsoft

Microsoft Windows Server 2022 oferuje jeszcze większą skalowalność, co wynika z faktu, że obsługiwane są serwery fizyczne wyposażone w aż 48 TB pamięci RAM. System zapewnia specjalistom IT platformę aplikacji, która jest niezwykle wydajna i zarazem prosta w obsłudze. Warto również wspomnieć o możliwości instalowania poprawek bez potrzeby ponownego uruchamiania systemu. Dzięki temu nie trzeba przerywać pracy, aby przez cały czas utrzymywać wysoki poziom bezpieczeństwa. 

Do istotnych funkcji zdecydowanie zalicza się również moduł zaufanej platformy. Rozwiązanie to wykorzystuje się do przechowywania danych bezpieczeństwa (np. kluczy Bitlocker). Moduł korzysta z bezpiecznego rozruchu, co eliminuje ryzyko, że rootkit wprowadzi jakiekolwiek zmiany do oprogramowania rozruchowego. Z nowości warto wspomnieć również o technologii VBS, która zabezpiecza serwer przed atakami.

Oprócz poprawienia kwestii związanych z bezpieczeństwem Microsoft nie zapomniał również o komforcie użytkowników. Ulepszona technologia wirtualizacji procesorów graficznych pozwala uzyskać mniejszy ruch w sieci i jednocześnie zwiększa płynność odtwarzanych materiałów wideo. 

Do czego służy Windows Admin Center?

Narzędzie Windows Admin Center jest chętnie wykorzystywane przez administratorów. Pozwala ono zdalnie zarządzać systemem Windows Server niezależnie od lokalizacji. Dzięki opcji raportowania można być na bieżąco z tym, w jaki sposób są włączone funkcje Secured-core. Administrator może też błyskawicznie podejrzeć, które opcje można dodatkowo aktywować.

Gdzie można kupić Microsoft Windows Server w najlepszej cenie?

Chociaż oprogramowanie Windows Server 2022 można znaleźć w ofercie wielu sprzedawców, warto zapoznać się z ofertą sprawdzonego dostawcy. Dzięki temu program Windows Server 2022 na pewno będzie pochodził z oryginalnego źródła, a przy okazji będzie można skorzystać z atrakcyjnej ceny.

Redakcja guideme24.pl