Gdzie znaleźć projektanta stron internetowych?

Osobę odpowiedzialną za wykonanie designu Twojej www możesz wyszukać między innymi na branżowych portalach ogłoszeniowych. Natomiast rozwiązaniem szybszym i bardziej pewnym są portale dla freelancerów. Z poniższego poradnika dowiesz się między innymi tego jak z nich korzystać.

Jakie umiejętności musi posiadać web designer?

Zanim opublikujesz swoje zlecenie na giełdzie dla freelancerów powinieneś poznać podstawowe informacje na temat pracy przy projektowaniu stron internetowych. To później pozwoli wybrać najlepszego freelancera do wykonania zadania. Zrozumienie idei i formy pracy web and ui/ux designera pozwoli Ci świadomie ocenić umiejętności, które będą potrzebne do zaprojektowania Twojej strony. O nich za chwilę.

UI / UX designer to specjalista, który odpowiada za projektowanie strony www, ale również aplikacji webowych i mobilnych. W ramach swoich usług między innymi:

  • przeprowadza badania grupy docelowej Twojej strony internetowej,
  • analizuje otrzymane wyniki,
  • projektuje wygląd i interfejs strony www.

To jedynie ogólny zakres pracy. UX / UI Designer musi posiadać umiejętności z zakresu wielu dziedzin. To nie tylko wiedza dotycząca budowy strony internetowych, korzystania z programu do projektowania (na przykład Adobe XD). Przydatna jest też empatia i zmysł analityczny.

Jeszcze jedna kwestia. Możesz zatrudnić freelancera zajmującego się UX i UI jednocześnie. Natomiast powinieneś mieć świadomość, że są to dwie dziedziny, chociaż związane z budową stron i aplikacji. UX (User Experience) – to planowanie i wdrażanie rozwiązań mających odpowiadać za działanie www. To także weryfikacja przy udziale osób – testerów korzystających ze strony. UI (User Interfacje) – to projektowanie interfejsu użytkownika (między innymi rozmieszczenie przycisków, menu, bloków tekstowych).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektanta stron internetowych?

Stworzyłeś zlecenie i opublikowałeś na naszej giełdzie dla freelancerów. Z racji tego, że użyłeś serwisu Sejf (o nim więcej w dalszej części tekstu), zgłoszenia zaczęły spływać praktycznie od razu. Spośród nich musisz teraz wybrać najlepszego projektanta stron internetowych. Każdego ze freelancerów weryfikujesz pod kątem trzech elementów.

  1. Umiejętności – w tym przypadku pomocna (ale nie konieczna) będzie wiedza dotycząca tego jak wygląda praca projektanta stron internetowych. Na Freelancehunt postawiliśmy na przejrzysty sposób prezentacji umiejętności freelancerów. Możesz nie tylko zapoznać z tym, co potrafi dany projektant www, ale też jakie dodatkowe usługi wykonuje.
  2. Portfolio – prezentacja dotychczas wykonanych projektów. To daje Ci obraz nie tylko tego, co dany freelancer zrobił do tej pory. Przejrzenie portfolio do także odpowiedź na pytanie, czy poradzi sobie z Twoim zleceniem. Zaletą zdalnego specjalisty będzie to, że wykonał on wcześniej podobny projekt. Na Freelancehunt każdy z freelancerów portfolio prezentuje nie tylko w formie graficznej. Może on także opisać zadania, które wykonał.
  3. Referencje – w przypadku naszej bazy dla freelancerów opierają się one o trzy aspekty. Pierwszy z nim jest ocena kilku elementów współpracy (między innymi profesjonalizm, jakość współpracy i dotrzymanie terminu) w skali od 1 do 10. Kolejna aspekt to recenzja słowna. Zleceniodawcy opisują przebieg współpracy. Trzeci aspekt referencji to wypunktowanie najlepszych cech freelancera (to może być na przykład wykonanie zleceń szybciej niż założony termin).

Dzięki opisanym wyżej elementem, będziesz mógł wybrać najlepszego freelancera projektanta stron internetowych do Twojego zlecenia. W założonym przez Ciebie budżecie.

Jak Freelancehunt zabezpiecza współpracę z freelancerem?

Wracamy do wspomnianego powyżej serwisu Sejf. To w jego obrębie przebiega całe projektu. Od momentu opublikowania przez Ciebie zlecenia, przez wybór UI / UX Designera, ustalenie warunków współpracy, aż do wykonania zadania.

Projekt prowadzony przy pomocy obszaru roboczego serwisu Sejf to jeszcze jedna zaleta. W przypadku nieporozumień między zleceniodawcą a zleceniobiorcą (na przykład przekroczonym terminem oddania projektu lub jego części) służy on jako podstawa do arbitrażu.

W oparciu o znajdujące się tam informacje (w tym wymieniane z freelancerem wiadomości) spór jest rozstrzygany. Pieniądze, które wpłaciłeś na dane zlecenie, są w czasie trwania arbitrażu bezpieczne. Jeśli spór zostanie rozstrzygnięty na Twoją korzyść, zostaną Ci one zwrócone (dotyczy to też części kwoty, która została przelana).

Redakcja guideme24.pl