Inżynieria oprogramowania

W informatyce, zwłaszcza podczas tworzenia nowoczesnego oprogramowania już od wielu lat z powodzeniem stosowane jest podejście inżynierskie. Szczegółowo zajmuje się ono każdym aspektem powstawania programu, a więc analizą, określeniem wymagań, projektowaniem, realizacją i wdrożeniem oraz jego późniejszym usprawnieniem. Jak wygląda to w praktyce?

Czym zajmuje się inżynieria oprogramowania?

Inżynieria oprogramowania to złożony i wieloetapowy proces, którego celem jest tworzenie wysokiej jakości programów. Zajmuje się ona analizą, badaniem i produkcją programów komputerowych i systemów operacyjnych. Do jej zadań należy też zapewnienie ciągłości działania systemów i programów.

Inżynieria oprogramowania to rozległa dziedzina, która obejmuje m.in.:

  • inżynierię bezpieczeństwa,
  • inżynierię integracji oprogramowania,
  • inżynierię DevOps.

Głównym zadaniem każdej z nich jest zaspokojenie podstawowych potrzeb biznesowych konkretnej firmy.

Jak wygląda proces tworzenia oprogramowania?

Optymalizacja oprogramowania i systemów w przedsiębiorstwie może dotyczyć platform cyfrowych, czy oprogramowania Agile. Dodatkowo inżynier oprogramowania stara się zapewnić:

  • kompatybilność między systemami i ciągłość działania,
  • integralność i współpracę systemów w różnych technologiach,
  • poprawę wydajności zastosowanych programów.

Inżynierowie oprogramowania w Global Logic realizują powierzone im obowiązki w oparciu o skuteczną metodologię prototypowania oraz sprawdzanie założeń projektowych (PoC). W pełni funkcjonale prototypy (MVP) są tworzone w krótkim czasie, a następnie udoskonalane w zgodzie ze standardami naszych klientów. Szeroki zakres usług obejmuje również doradztwo cyfrowe i konsulting nowych technologii, innowacje produktowe i projekty koncepcyjne, usługi kontroli, czy planowanie architektury oprogramowania.

Kompleksowe podejście do tworzenia oprogramowania

Obecnie proces produkcji złożonego programu wymaga zaangażowania szerokiego grona ekspertów oraz użycia nowoczesnych narzędzi. W Global Logic zatrudniamy na całym świecie aż 18 tysięcy doświadczonych inżynierów oprogramowania, architektów systemowych i projektantów. Dzięki temu skutecznie tworzymy oprogramowanie w pełni dostosowane do wymagań naszych klientów. Projektujemy i wdrażamy oprogramowanie zarówno działające w chmurze, jak i wbudowane w układ scalony czy urządzenie elektroniczne. Stawiamy na optymalne produkty cyfrowe tworzone w jak najkrótszym czasie i przy maksymalnej wydajności oraz jakości. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Redakcja guideme24.pl