iPhone – co psuje się w nim najczęściej?

Każdorazowa premiera telefonu iPhone powoduje wielkie emocje i zaciekawienie. Coraz to bardziej zaawansowane modele, zachwycają nas różnymi funkcjami. Żaden z nich, nie jest niestety pozbawiony wad. Zwykle spotkać się możemy z awarią wyświetlacza. Niemniej jednak, zdarzają się także inne.

Problemy z wyświetlaczem

Wybrane modele iPhone wyposażone są w wyświetlacz w technologii OLED, za sprawą którego kolory są żywe, a obraz wyraźny. Nierzadko, jednakże występują kłopoty z brakiem reakcji na dotyk. Rozwiązanie stanowić może dokonanie wymiany ekranu wraz z digitizerem. W tym wypadku warto będzie odwiedzić profesjonalny Apple Serwis Katowice, który specjalizuje się w naprawie takich telefonów. Bez właściwej wiedzy oraz narzędzi, łatwo o uszkodzenie delikatnych elementów. Wymiana wyświetlacza sprawdzi się również, kiedy ekran będzie stłuczony, na przykład na skutek upadku. Żebyśmy mogli zapobiegać takim sytuacjom, warto dbać o właściwe zabezpieczenie posiadanego urządzenia. Nie ważne, czy posiadamy iPhone 13 Pro, czy też inny model, musimy zainwestować w etui albo wysokiej jakości hartowane szkło. 

Pękający obiektyw w aparacie

W przypadku nowszych modeli iPhone, montowane są dwa aparaty: jeden z teleobiektywem, zaś drugi z systemem OIS, które umożliwiają wykonanie doskonałych fotografii. Niestety, ale użytkownicy mogą nie mieć kompletnie okazji do nacieszenia się takim profesjonalnym narzędziem. Nierzadko występujący problem, to pękający obiektyw. Na szczęście dokonanie naprawy takiego elementu, nie jest zbyt kosztowne. 

Uszkodzona przejściówka do słuchawek

Niektóre modele iPhone, nie mają gniazda słuchawkowego, zatem jeżeli chcemy zyskać opcję słuchania ulubionych piosenek na telefonie, konieczna będzie przejściówka ze złącza. Rozwiązanie stanowić mogą także słuchawki Bluetooth. Problemy mogą się także pojawiać z szybkim rozładowaniem baterii. W takim przypadku, także możliwa jest wymiana komponentu. Konieczna może się okazać wizyta w serwisie, gdyż części w najnowszych iPhone’ach klejone są za pomocą specjalnych klejów i celem ich rozłączenia konieczne są specjalistyczne narzędzia. 

iPhone – czy warto go naprawić? 

Mimo konieczności ponoszenia opłat za wybrane usterki, marka iPhone doceniana jest przez użytkowników. Dokonanie wymiany uszkodzonych części, na przykład w iPhone 13 Mini, nie jest zbyt kosztowna. Dobrej jakości części wymienne i akcesoria do tych urządzeń, można zamówić bez problemu przez internet. 

Redakcja guideme24.pl