Jak mobilna wieża monitorująca może zastąpić tradycyjne formy ochrony?

Nowa technologia wkracza niemal do każdej dziedziny życia – również w ochronie osób i mienia wiele się zmieniło w ciągu ostatnich lat. Dzisiaj firmy ochroniarskie mają większe możliwości, aby skuteczniej i wydajniej zabezpieczać obiekty. Jednym z nowatorskich rozwiązań jest mobilna wieża monitorująca. W artykule przedstawimy zalety i zastosowanie mobilnej platformy do monitorowania, a także odpowiemy na pytanie, czy to rozwiązanie może zastąpić tradycyjną formę ochrony.

Co to jest mobilna wieża monitorująca i gdzie się ją wykorzystuje?

Mobilna wieża monitoringu ma postać przenośnego urządzenia wyposażonego w nowoczesny system kamer i alarmów, a do tego całość jest zasilana energią słoneczną. Urządzenie może więc działać wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. 

Na uwagę zasługuje również samo wyposażenie wieży mobilnej. Kamery i alarmy są ze sobą zintegrowane, dzięki temu wszystkie niebezpieczne sytuacje są wykrywane praktycznie natychmiast. Mobilna wieża monitorująca spełnia funkcję prewencyjną – alarm audiowizualny skutecznie odstrasza intruzów, a samo urządzenie jest zabezpieczone przed aktami wandalizmu.

Zdalne platformy monitorujące wspierają lub zastępują tradycyjną formę ochrony, dlatego coraz częściej są wykorzystywane do ochrony dużych obiektów i przestrzeni. Często korzysta się z nich na placach budów, na masowych imprezach, terenach przemysłowych i rolniczych, a także na osiedlach i parkingach.

Jakie są zalety mobilnej platformy monitorującej?

Mobilna wieża monitoringu jest coraz chętniej wykorzystywana przez firmy ochroniarskie, ponieważ to skuteczny i ekonomiczny sposób całodobowej ochrony obiektów. Konstrukcja zdalnej platformy sprawia, że można nią nadzorować rozległy teren (nawet do 10 tys. m²), na którym nie ma dostępu do energii elektrycznej. Wieża monitorująca jest idealnym rozwiązaniem, jeśli trzeba kontrolować tymczasową inwestycję – w takim wypadku zatrudnianie pracowników czy zakładanie monitoringu stałego byłoby nieopłacalne.

Kolejną zaletą nowatorskiego rozwiązania jest to, że mobilna wieża monitoringu jest niemal natychmiast gotowa do pracy, a do jej obsługi wystarczy jedna osoba. Systemy czujników i kamery o wysokiej rozdzielczości pozwalają dokładnie śledzić wyznaczony obszar, a każde niepokojące zdarzenie jest natychmiast zgłaszane do centrali. Jeśli zachodzi taka konieczność – interwencja podejmowana jest od razu.

Mobilna wieża monitoringu a tradycyjne formy ochrony

Z pewnością nowoczesna technika zmieniła sposoby ochrony obiektów oraz inwestycji i imprez. Jako główne przyczyny tego wymienia się potrzebę oszczędności, zwiększenia niezawodności oraz elastyczności, ważne są także względy ekologiczne, a nawet społeczne. W porównaniu do tradycyjnych form ochrony mienia, mobilna wieża monitorująca wyróżnia się możliwością zastosowania jej na trudno dostępnych terenach, gdzie nie ma odpowiedniej infrastruktury jak np. bezpośredni dostęp do prądu. Do tego jest rozwiązaniem ekologicznym i po prostu opłacalnym. Przewagę widać również w samym sposobie działania zdalnej platformy do monitoringu – urządzenie ma bardzo duży zasięg, jest odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i skutecznie odstrasza intruzów.

Redakcja guideme24.pl