Jaki monitor Apple wybrać?

Chcesz kupić Mac Mini, ale nie wiesz, jaki monitor Apple wybrać? A może po prostu potrzebujesz drugiego ekranu dla swojego Macbooka? Które rozwiązanie marki Apple będzie optymalnym rozwiązaniem?

  1. Czym wyróżniają się monitory Apple Studio Display?
  2. Dla kogo monitor Studio Display?

Jaki monitor Apple warto kupić? Jeśli szukasz odpowiedniego urządzenia do swojego komputera stacjonarnego lub laptopa, sprawdź nasze polecenie już teraz! Szczegóły znajdziesz w niniejszym wpisie. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z tematem. 

Czym wyróżniają się monitory Apple Studio Display?

Monitory Studio Display to urządzenia z wyświetlaczem Retina 5K o przekątnej 27 cali. Rozdzielczość w tych rozwiązaniach wynosi 5120 na 2880 pikseli, jasność natomiast to 600 nitów. Wyróżnia się przede wszystkim smukłą obudową i stosunkowo cienkimi ramkami wokół ekranu. Obraz zachwyca nie tylko bogactwem kolorów, ale i detalami. W monitorach Studio Display marka Apple wykorzystała odpowiednią powłokę antyodblaskową. Dzięki niej wszystkie refleksy są niwelowane wręcz do minimum, co gwarantuje dużo lepszą czytelność i w tym samym wyższy komfort pracy.

Monitor Studio Display ma również wiele innych zalet. Zapewnia nie tylko fantastyczny obraz, ale i dźwięk. Produkty te marka Apple wyposażyła w ultraszerokokątną kamerę 12 MP oraz polem widzenia 122 stopnie. Dostępna jest także funkcja Centrum uwagi, dzięki której zawsze będziesz w kadrze, nawet w momencie, gdy się poruszasz. Układ trzech mikrofonów, określanych jako rozwiązania klasy studyjnej, sprawiają, że dla rozmówcy będziesz brzmieć odpowiednio głośno i przede wszystkim wyraźnie. Sześć wbudowanych głośników natomiast zapewni kinowe wręcz brzmienie. 

Taki monitor możesz oczywiście wykorzystać w połączeniu z Mac Mini, Mac Pro czy Mac Studio, ale nie tylko. Wiele użytkowników decyduje się na zakup samego monitora z tego względu, że bardziej potrzebują laptopów, które mogą ze sobą zabrać, aniżeli komputera stacjonarnego. Ze względu na to, że na większym ekranie bardziej komfortowo się pracuje, nierzadko inwestują w zewnętrzne monitory, które bez problemu można podłączyć do laptopa – na przykład do wydajnych, nowych MacBooków Pro 16, dostępnych między innymi na stronie https://lantre.pl/c/274/macbook-pro-16-macbook-pro-mac.html.

Dla kogo monitor Studio Display?

Monitor Studio Display doskonale sprawdzi się w połączeniu z Mac Mini. Ale nie tylko, ponieważ monitor ten możesz podłączyć również do laptopa i stworzyć tym samym większą przestrzeń roboczą. Jeśli oprócz monitora szukasz także bardziej mobilnego urządzenia, które będziesz mógł zabrać ze sobą w podróż czy na uczelnię, dobrym rozwiązaniem będzie – na przykład – MacBook Pro 14 z M1 lub M1 Max, który znajdziesz na stronie https://lantre.pl/macbook-pro-14-573 w atrakcyjnych cenach. 

Jeśli jednak zależy Ci na ogromnej mocy i dużej ilości portów, rozważ połączenie monitora Studio Display z Mac Studio. Tak skonstruowany komputer wyróżnia się doskonałą wydajnością, kompaktowym rozmiarem i cichą pracą. To doskonała opcja dla tych osób, które poszukują profesjonalnych urządzeń z szybkim procesorem. Już pierwsi recenzenci zauważyli ten skok wydajności, szczególnie przy programach od Adobe. Monitor Studio Display w połączeniu z Mac Studio z M1 Ultra świetnie sprawdzi się natomiast do pracy z zaawansowaną grafiką 3D czy rozbudowanymi efektami wizualnymi. Wybierając odpowiednie rozwiązanie, nie zapomnij oczywiście o innych parametrach – takich jak procesor czy pamięć RAM. Dostosuj te właściwości do swojej pracy, aby mieć pewność, że komputer z monitorem Studio Display spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Warto upewnić się, że nowy monitor Display XDR ma wszystkie potrzebne funkcje. Jeżeli okaże się, że wbudowany port posłuży do podłączenia bez potrzeby kupowania dodatkowych akcesoriów, to będzie można zaoszczędzić. Opcjonalna podstawka na pewno ułatwi korzystanie. Przy okazji można kupić ładowarkę do ładowania zgodnych notebooków Mac lub skorzystać z bogatej oferty akcesoriów sieciowych.

Redakcja guideme24.pl