Naprawa zamiast wymiany – serwis szyb samochodowych

Za stan wizualny szyby w samochodzie odpowiada nie kto inny jak kierowca. Szyby, które noszą ślady pęknięć, rys i innych defektów są podstawą do wystawienia mandatu. Czasami ciężko uniknąć sytuacji, która odbija piętno na szybie. Co zrobić w sytuacji, gdy szyba w samochodzie wymaga naprawy? 

Naprawiaj zamiast wymieniać

Wymiana szyby to duży koszt oraz konieczność zostawienia samochodu na jakiś czas u specjalisty. Przede wszystkim nie każdą zepsutą szybę trzeba od razu wymieniać. Istnieją inne, równie dobre alternatywy, które są dużo mniej kosztowne. Niezależnie od rodzaju szyby oraz usterki warto udać się do serwisu zajmującego się naprawą szyb. Takie usługi dostępne są na stronie https://hanesco.pl/

Kiedy szyba nadaje się do naprawy?

Zwlekanie z naprawą uszkodzonej szyby może wiązać się z koniecznością wymiany całego elementu. A to koszty znacznie większe niż sama naprawa. Chcąc upewnić się, czy usterka na szybie jest kwalifikowana do naprawy, warto udać się na konsultacje ze specjalistą. Wbrew pozorom nawet spory odprysk na szybie da się naprawić poprzez podklejenie. Pęknięcie o średnicy monety 2 złote? Z tym też poradzi sobie serwis.

Na czym polega naprawa szyby?

Szyba zakwalifikowana do naprawy przechodzi przez cały proces, którego efektem finalnym jest uzyskanie stanu sprzed uszkodzenia. W pierwszej kolejności miejsce usterki jest dokładnie czyszczone. Następnie, za pomocą specjalnych urządzeń wypełnia się żywicą syntetyczną ubytek w szybie. Wypełniony element jest utwardzany światłem UV a następnie polerowany. Cały proces trwa około godziny. Nie ma konieczności zostawiania auta w serwisie na kilka dni. Co ważne, naprawiona szyba nie traci wytrzymałości. 

Inne usługi serwisowe szyb samochodowych

Naprawa uszkodzonych szyb w samochodzie to tylko jedna z licznych usług serwisowych przeprowadzanych na tym elemencie samochodu. Co jeszcze można zrobić z szybą samochodową? Elegancki wygląd auta to rzecz, na której zależy każdemu właścicielowi. Efekt łatwo i szybko uzyskać można dzięki oklejeniu szyb specjalistyczną folią. Do tego zabiegu warto wybrać specjalistyczny serwis zajmujący się profesjonalnym oklejaniem samochodów. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, czy warsztat posiada odpowiednie certyfikaty i uprawnienia. Kolejną istotną kwestią jest czas gwarancji na wykonaną usługę i produkty. Warto również skorzystać z konsultacji ze specjalistą, aby dowiedzieć się jak najwięcej o usłudze i wybrać taką alternatywę, z której będziemy zadowoleni. Eksperci dobiorą idealne rozwiązanie do naszych potrzeb. 

Redakcja guideme24.pl