Nawigacja z wideorejestratorem – dlaczego warto?

Podczas jazdy samochodem, kluczowymi kwestiami są bezpieczeństwo i bezproblemowe dotarcie do celu. O obie te potrzeby pomaga zadbać nawigacja z wideorejestratorem. To urządzenie, które ma bardzo dużo zalet i zdecydowanie warto je rozważyć, zamiast korzystania oddzielnie z nawigacji i kamery – rejestratora. Dlaczego dobrze je kupić i czym kierować się przy wyborze? Przyjrzyjmy się najważniejszym zagadnieniom!

Dzisiaj wiele osób podróżuje, kierując się wskazówkami aplikacji mobilnych, w tym Google Maps. O ile jest to precyzyjne i wygodne, niesie ze sobą sporo konsekwencji, o których dobrze wiedzieć – takich, jak pobieranie pakietu internetowego, poleganie na zasięgu sieci komórkowej, rozładowywanie smartfona. To wszystko sprawia, że dobrze przemyśleć na nowo, czy nawigacja jako oddzielne urządzenie, nie będzie trafniejszym rozwiązaniem.

Nawigacja z wideorejestratorem – dlaczego zdecydować się na zakup?

Mogłoby się wydawać, że rozwijające się aplikacje do wskazywania drogi z czasem wypchną z rynku nawigacje jako oddzielne urządzenia. Nic takiego się nie stało – są osoby, które z przyzwyczajenia znacznie bardziej polegają na nawigacjach samochodowych i traktują je jako obowiązkowe wyposażenie auta.

Dlaczego warto postawić na opcję z wideorejestratorem?

 • Oszczędność miejsca – musimy zamontować jedno urządzenie, nie dwa – sprzyja to utrzymaniu porządku w aucie.
 • Jednorazowy wydatek – wystarczy raz ponieść wydatek z tytułu zakupu sprzętu, zwykle zakup jednego urządzenia nie przewyższy cenowo zakupu dwóch.
 • Łatwość korzystania z nawigacji samochodowej – daje dużo więcej opcji wyświetlania pasa ruchu czy prezentowania trasy niż podstawowe do nawigacji na smartfonie, jak Mapy Google.
 • Bezpieczeństwo – niektórzy zwlekają z zakupem wideorejestratora. Gdy jednak wybierzemy nawigację z taką opcją, potencjalne zyski związane z bezpieczeństwem, będą natychmiastowe! Ta funkcja w urządzeniu do nawigacji pozwoli też wspierać dobre nawyki i bezpieczną jazdę.

Jak widać, zalet tego rozwiązania jest naprawdę sporo. Nic więc dziwnego, że wielu kierowców – zarówno tych początkujących, jak i doświadczonych, chętnie sięga po taką opcję!

Nawigacja z wideorejestratorem – na co zwrócić uwagę?

Gdy powiemy „tak” pomysłowi zakupu nawigacji z wideorejestratorem, dobrze przyjrzeć się szczegółowo specyfikacjom dostępnych modeli, by wybrać ten, który najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze tego urządzenia?

 • Rozdzielczość wideo
 • Wielkość ekranu dotykowego – niektórzy preferują nieco większe dla wygody nawigacji.
 • Zasilanie – najczęściej mini-USB.
 • Kąt widzenia obiektywu rejestratora – im większy, tym więcej zdarzeń na drodze może zapisać.
 • Rejestracja lokalizacji w pliku wideo
 • Format wideo – często to .mp4, ale zdarzają się również inne formaty.
 • Gniazdo na kartę SD – po to, by móc zapisywać pliki z zarejestrowanymi trasami przejazdu.
 • Dostępność aktualizacji map – niektóre sprzęty oferują bezpłatne aktualizacje swoich map, co znacząco ułatwia podróżowanie.

To najważniejsze kwestie, na które dobrze zwrócić uwagę przy czytaniu specyfikacji sprzętu. Można też szukać dodatkowych funkcji – jak specjalny tryb dla samochodów ciężarowych, który pozwala lepiej dostosować urządzenie do większego auta.

sklepie MediaMarkt przeczytasz więcej o wyborze wideorejestratora, a wśród wielu akcesoriów przydatnych dla kierowców czekają na ciebie nawigacje samochodowe. Dla osób, które preferują zakup tych sprzętów oddzielnie, również znajdzie się sporo opcji w wielu przedziałach cenowych.

Redakcja guideme24.pl