Pierścionki zaręczynowe i cechy, jakie powinny posiadać

Dla większości kobiet to nie cena pierścionka zaręczynowego jest istotna. Najważniejsze staje się moment jego wręczenia. Obietnica zawarcia związku małżeńskiego z ukochanym wzbudza mnóstwo pozytywnych emocji. Niektóre panie czekają na oświadczyny niecierpliwie, jest to dla nich spełnieniem najskrytszych marzeń. Mogłoby się wydawać, że wybranie pierścionka dla swojej ukochanej będzie czymś niezwykle prostym, ale niestety nie dla każdego mężczyzny. Często pojawia się pytanie, co spodoba się wybrance serca. Wygląd to przecież nie wszystko, trzeba też między innymi zadbać o właściwy rozmiar pierścionka.

Idealne pierścionki zaręczynowe, czyli jakie?

Pierścionki zaręczynowe – ich ceny są bardzo zróżnicowane, dlatego warto w pierwszej kolejności określić swój budżet w celu zawężenia poszukiwań. Nie ma sensu przeglądać biżuterii o wartości kilkunastu tysięcy zł, jeśli można przeznaczyć na jej zakup przykładowo 2000 zł. Nawet za 1000 zł uda się znaleźć elegancki pierścionek, który zachwyci ukochaną. Warto też wiedzieć, że wielu jubilerów umożliwia rozłożenie płatności na raty. Kolejną kwestią będzie kamień znajdujący się w pierścionku. Wpływa on w dużym stopniu na wygląd biżuterii. Uniwersalnym rozwiązaniem jest oczywiście pierścionek z brylantem, pięknie połyskuje, przykuwa spojrzenia. Diamenty to jedne z najstarszych minerałów, są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i matowienie. Inną opcją będzie pierścionek z szafirem, brylantem lub szmaragdem.

W poszukiwaniu odpowiedniego pierścionka zaręczynowego

Przy wyborze pierścionka zaręczynowego powinno się mieć na uwadze kolor złota. Wybór jest spory, ale klasyką będzie żółte złoto. Obecnie widać, że największą popularnością cieszy się biżuteria z białego złota. Przyszły narzeczony może sprawdzić, co preferuje wybranka jego serca i na podstawie jej upodobań wybrać dla niej coś odpowiedniego. Niektóre panie preferują różowe złoto, który prezentuje się bardzo efektownie. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie pierścionek z dwukolorowego złota. Miłośniczkom klasyki warto sprezentować pierścionek z jednym kamieniem, delikatnym wzorem. Z kolei paniom stawiającym na nowoczesność spodoba się coś bardziej wyrazistego, o ciekawym kształcie, z wieloma kamieniami.

Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy dla swojej drugiej połówki?

Podczas zakupu pierścionka zaręczynowego powinno się zawsze sprawdzić jakość złota i kamienia. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście odwiedzenie sprawdzonego sklepu jubilerskiego, aby uchronić się przed oszustwem. Jeśli ktoś nie zna się na biżuterii, to niestety można dać się nabrać. Kupującego powinien interesować certyfikat autentyczności, w którym znajdują się informacje o parametrach złota i brylantów. Muszą być wyszczególnione informacje o szkliwie, czystości, barwie i masie. Bardzo ważne jest także dobranie właściwego rozmiaru pierścionka. Można wziąć potajemnie jeden pierścionek ukochanej i na jego podstawie dobrać odpowiednią biżuterię u jubilera. Inną opcją będzie dokładne zmierzenie wewnętrznej średnicy pierścionka lub poproszenie o pomoc przyjaciółki ukochanej.

Redakcja guideme24.pl