PL DE

Jak napisać politykę prywatności


Polityka prywatności jest jednym z głównych dokumentów umieszczanych przez właścicieli stron internetowych (portale,serwisy, sklepy internetowe). Ten dokument opisuje rodzaj gromadzonych informacji i ich przeznaczenie, a także sposoby ich wykorzystania. Pierwszym na świecie serwisem, który zamieścił Politykę Prywatności był portal Yahoo. Na gruncie polskim Politykę Prywatności na stronie internetowej jako pierwsza zaimplementowała Wirtualna Polska w 1999 roku.

Najważniejszym dokumentem regulującym zagadnienia prywatności i ochrony danych w internecie jest Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z dnia 24 października 1995 roku. Zostały w niej jasno określone kryteria legalności przetwarzania danych oraz informacje, jakie administrator zobowiązany jest przedstawić użytkownikowi, którego dane są przetwarzane. Osoby, których dane są zbierane mają możliwość wycofania się z tego procesu, a także prawo do poprawiania lub usuwania informacji, jeśli zostały nieprawidłowo wprowadzone.

Polityka prywatności to dla użytkownika serwisu czy też sklepu internetowego zbiór informacji na temat tego, co dzieje się z jego danymi, które od niego pozyskujemy. W związku z tym dokument należy oprzeć o ustawę o ochronie danych osobowych. Musisz jasno przedstawić, w jakim celu zbierasz dane osobowe (imię, nazwisko, adres zamieszkania,e-mail) i do czego będą one wykorzystane. Istotnym elementem Polityki Prywatności są też statystyki. Należy poinformować internautów o tym, że ruch na stronie jest monitorowany przez statystyki.

Jednak aby Polityka Prywatności na stronie działała bez zarzutów, potrzebne jest prawidłowe wdrożenie wszystkich elementów. Administratorzy serwisów automatycznie przejmują się kwestią ochrony danych swoich użytkowników. Na pewno ma na to wpływ fakt, że ten kto cieszy się zaufaniem ze strony internautów, może liczy na ich powrót oraz regularne odwiedzania strony.

Poprawnie napisana Polityka Prywatności powinna być priorytetem podczas prowadzenia strony internetowej. Nie warto tworzyć tego dokumentu bez odpowiedniej wiedzy i wsparcia prawnego. Idealnym rozwiązaniem jest zaimplementowanie na swój serwis naszej Polityki Prywatności, która jest profesjonalnym dokumentem, który zgodny jest z obowiązującymi normami prawa. Nasi profesjonaliści zadbali o to, aby przekazać pełnowartościowy dokument, który będzie dopasowany do potrzeb Twojej strony internetowej.

Naszego darmowy generatory Polityki Prywatności, w kilku krokach pozwoli Ci utworzyć dokument doskonale dopasowany do Twojego serwisu. Współpraca z kancelariami prawnymi gwarantuje, że przygotowana przez nasze narzędzie Polityka Prywatności będzie zawsze aktualna i zgodna z normami prawnymi. Rozpocznij tworzenie już teraz!