Przenośny sprzęt audio – idealny towarzysz letniej imprezy

Muzyka jest częścią otaczającego nas świata – śpiew, szmer rozmów, odgłosy przyrody czy hałas uliczny towarzyszą nam na każdym kroku i nie sposób je zignorować, gdyż fale dźwiękowe bezwiednie odbieramy całym ciałem. Można powiedzieć, że bez dźwięków, a szczególnie bez muzyki, na chwilę obecną świat nie może istnieć. Chcesz cieszyć się ulubionymi piosenkami podczas letnich przyjęć w ogrodzie lub szalonych imprez w plenerze? Wybierz dobrej jakości przenośny sprzęt audio, przygotuj listy z niezapomnianymi przebojami i zapewnij wyjątkową oprawę muzyczną garden party, grilla czy ogniska.

Każdy niemal dźwięk można stworzyć z udziałem odpowiedniego instrumentu, zamknąć na specjalnych nośnikach lub odtworzyć przy pomocy stacjonarnego bądź przenośnego sprzętu audio. To dzięki niemu głośność muzyki dostosujemy do sytuacji czy własnego uznania. Przenośny sprzęt audio to idealny kompan wycieczek, letnich imprez w plenerze czy doskonały towarzysz podróży zapewniający dużą dozę rozrywki. Tego typu sprzęt zajmuje niewiele miejsca, a jego możliwości zapewnią odtwarzanie ulubionej muzyki w niemal każdym miejscu i o każdej porze.

Przenośny sprzęt audio – idealny towarzysz letniej imprezy

Lato, dla jednych oznacza czas zabaw, tajemniczych wypraw oraz leniwego wypoczynku. Dla innych to chwila miłego wyciszenia się w spokojnym i relaksującym miejscu. Jednak i w jednej, i w drugiej sytuacji dodatkową porcją rozrywki może być muzyka o różnym natężeniu, odtwarzana przez odpowiednie urządzenia. Do tego typu sprzętów zaliczymy niewielkich rozmiarów mobilne głośniki, a także bezprzewodowe słuchawki douszne, które są doskonałe zarówno w momencie delektowania się dobrym utworem muzycznym, jak i poufną rozmową z bliską osobą. Obydwa rodzaje przenośnego sprzętu audio łączą się ze smartfonem przy pomocy bezprzewodowej komunikacji Bluetooth.

Przenośny sprzęt audio – co wchodzi w skład?

Skład przenośnego sprzętu audio praktycznie zamyka się w trzech urządzeniach: 

  • bezprzewodowych słuchawkach,
  • głośniku,
  • smartfonie.

Wszystkie te urządzenia, aby działały w sposób zadowalający, muszą łączyć się ze sobą za pomocą komunikacji bezprzewodowej Bluetooth. Dzięki tej zaawansowanej technologii, odtwarzanie muzyki czy innych dźwięków jest nie tylko bardzo skuteczne, ale również idealne pod względem jakości, siły natężenia oraz czystości brzmienia.

Bezprzewodowe słuchawki douszne

Bezprzewodowe słuchawki douszne to sprzęt sprawdzający się w każdych warunkach. Są bardzo lekkie i wygodne (niektóre modele mają dodatkowo silikonowe wkładki doskonale dopasowane do przewodu słuchowego). Mają obły i ergonomiczny kształt, a także są delikatne w dotyku. Modele posiadające specjalną klasę odporności IPX4 są wodoodporne, mogą więc być używane podczas deszczu czy przy zbiornikach wodnych. Słuchawki douszne to niezwykle praktyczny sprzęt. Za ich pomocą możemy słuchać muzyki bez potrzeby trzymania urządzeń w dłoniach. Mają one wbudowany mikrofon, dzięki któremu bez problemów można również prowadzić długie telefoniczne rozmowy.Większość modeli słuchawek bezprzewodowych pozwala na słuchanie muzyki przez nawet 7 godzin czy prowadzenia rozmów przez 5 godzin. Jeśli słuchawki mają dostęp do mobilnej stacji ładującej, zapas energii wystarczy na znacznie dłuższy czas (nawet do  28 godzin odtwarzania).Dodatkową funkcją słuchawek dousznych jest przycisk touchcontrol oraz parowanie Bluetooth, które umożliwiają im dostęp do smartfona bez konieczności trzymania go w ręku. Bezprzewodowe słuchawki występują w wielu kolorach: białym, czarnym, niebieskim, czerwonym i innych. Produkty posiadają dopasowane do kształtu etui z wbudowaną ładowarką.

Wysokiej jakości przenośny sprzęt audio na hamamobile.pl to zaawansowane słuchawki Bluetooth i mobilne głośniki dopasowane do potrzeb miłośników muzyki. Sprawdź!

Mobilne głośniki Bluetooth

Czasami natężenie muzyki bywa niezadowalające. Jej głośność jest zbyt niska, jakość niewystarczająca, a barwa brzmienia matowa. W takiej sytuacji użycie mobilnego głośnika, parującego się ze smartfonem przy pomocy komunikacji Bluetooth, to idealne rozwiązanie podczas letnich imprez czy pieszych wypraw.Głośniki bezprzewodowe zaopatrzone są w baterie wystarczające na kilka godzin działania. Większość modeli łączy się ze smartfonem ustawionym w odległości nawet 10 m. Głośnik mobilny ma wbudowaną baterię, która po naładowaniu może działać bez przerwy przez 8 godzin. Większość rodzajów tego typu głośników ma moc muzyczną 3 W oraz zintegrowany zestaw głośnomówiący umożliwiający prowadzenie rozmów telefonicznych.W zależności od modelu, mogą być wodoodporne z odpowiednią klasą szczelności IPX. Dzięki temu można je używać podczas deszczu czy przy basenie.

Głośniki mobilne mają elegancki design, nowoczesny, kompaktowy kształt oraz występują w wielu kolorach. Do najczęściej wybieranych należą: biały, czarny i niebieski.

Wysoka jakość materiałów, nowoczesne komponenty oraz staranność wykonania sprawiają, że dostępny sprzęt jest trwały i odporny na wiele czynników.

Kiedy przyda się przenośny sprzęt audio?

Przenośny sprzęt audio sprawdzi się zarówno w domu (bezprzewodowe słuchawki douszne umożliwiają odtwarzanie muzyki słyszalnej tylko dla ich użytkownika), jak i na wolnym powietrzu. Głośniki bezprzewodowe mogą być głównym urządzeniem wzmacniającym muzykę podczas letniej imprezy w gronie przyjaciół, ogniska, grilla czy spotkania przy kawie i pysznym domowym cieście w ogrodzie.

Jak dbać o sprzęt audio?

Przenośny sprzęt audio tworzony jest z wytrzymałych, wysokiej jakości i odpornych na wiele czynników materiałów. Zawsze należy się jednak obchodzić z nim w sposób odpowiedzialny. Nie wolno zanurzać go w wodzie, trzymać w pobliżu ognia czy wystawiać na skrajne temperatury. Sprzęt należy odkurzyć miękkim pędzelkiem, przetrzeć lekko wilgotną ściereczką i wytrzeć do sucha. Nakładki silikonowe oraz elementy stykające się bezpośrednio z uchem warto od czasu do czasu zdezynfekować spirytusem salicylowym. Aby ustrzec sprzęt przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, w razie nieużywania warto zamknąć  go w dopasowanym etui.

Redakcja guideme24.pl