Przygotuj się na upały! Wybierz najlepszy klimator i ciesz się schłodzonym powietrzem

Zbliżające się lato to czas, kiedy warunki w domu mogą być naprawdę trudne do zniesienia. Wysokie temperatury sprawiają, że komfort snu, pracy czy odpoczynku znacząco spada. Na szczęście nie musisz się o to martwić – nawet jeśli nie masz w domu klimatyzacji. Dobrym rozwiązaniem będzie klimator. Dowiedz się, co potrafi to urządzenie oraz na jakie funkcje zwracać uwagę przy wyborze idealnego modelu, który posłuży Ci przez lata.

Z tekstu dowiesz się:

 • co to jest klimator i czym różni się od klimatyzatora,
 • dlaczego warto mieć w domu klimator pokojowy,
 • jaki model klimatora wybrać.

Klimatory to nie to samo co klimatyzatory! Jeśli borykasz się z uporczywym upałem w swoim domu, ale nie chcesz przeprowadzać skomplikowanych i kosztownych prac montażowych, zdecydowanie powinieneś dowiedzieć się więcej na temat pierwszego z wymienionych rozwiązań.

Klimator a klimatyzator – jaka jest różnica?

Klimatyzator to system chłodzenia, który jest zazwyczaj zainstalowany na stałe. Chłodzi on powietrze za pomocą skraplacza zlokalizowanego na zewnątrz budynku. Instalacja klimatyzatora jest dość skomplikowana i wiąże się ze sporą ingerencją w bryłę budynku. Dlatego właśnie osoby, które chcą uniknąć dużych kosztów i konieczności przeprowadzenia instalacji przez ściany, powinny zastanowić się nad wyborem klimatora. To świetna alternatywa dla klimatyzacji montowanej na stałe.

Jak działa klimator? To przenośne urządzenie, które nie tylko chłodzi powietrze, ale także nawilża i oczyszcza je, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu. Wykorzystuje do tego wodę, którą umieszcza się w specjalnym zbiorniku. Dobre klimatory są wydajne, a przy tym niewielkie, lekkie i poręczne, dlatego świetnie sprawdzą się szczególnie w małych mieszkaniach.

Klimator – czy warto? Poznaj największe zalety

Wysokiej jakości modele, takie jak np. klimator ZCL6030 i ZCL6040 z oferty Zelmer, posiadają wiele zalet. Oto najważniejsze z nich:

 • Skuteczne chłodzenie

Klimator efektywnie obniża temperaturę w pomieszczeniu, zapewniając natychmiastową ulgę i komfort. Dzięki temu możesz cieszyć się przyjemnym i schłodzonym powietrzem nawet w najgorętsze dni.

 • Regulacja prędkości wentylatora

Wysokiej jakości klimatory Zelmer pozwalają na precyzyjną regulację siły nawiewu, co pozwala dostosować chłodzenie do Twoich preferencji. Dzięki temu zapewnisz sobie maksymalny komfort w trakcie upałów.

 • Nawilżanie powietrza

Klimatory mają funkcję nawilżania powietrza, która jest szczególnie przydatna podczas bardzo gorących dni i nocy. Dzięki temu możesz uniknąć nieprzyjemnego uczucia suchości w gardle i na skórze, które często towarzyszy wysokim temperaturom. Dodatkowo w przypadku modelu Zelmer ZCL6040 możesz włączyć funkcję jonizacji, dzięki której urządzenie sprawi, że będzie Ci jeszcze lepiej oddychać i spać.

 • Oczyszczanie powietrza

Klimatory Zelmer są wyposażone w filtr o strukturze plastra miodu, który skutecznie usuwa zanieczyszczenia, takie jak kurz i pyłki. To idealne rozwiązanie dla osób z alergiami lub astmą, które potrzebują czystego i zdrowego powietrza do komfortowego życia.

 • Nowoczesny design

Urządzenia Zelmer są zaprojektowane z myślą o efektywnym chłodzeniu i nawilżaniu powietrza, ale też o estetycznym wzornictwie. W końcu klimator to element pokoju, który zagości w nim na cały sezon letni!

Najlepsze klimatory – który model wybrać?

W poszukiwaniu idealnego klimatora przenośnego zdecydowanie warto zwrócić uwagę na dwa wspomniane już modele Zelmer – klimator ZCL6040 i ZCL6030. Oba mają moc 65 W – wystarczającą, aby skutecznie ochłodzić pomieszczenie o średniej wielkości. Zarówno jeden, jak i drugi sprzęt oferuje dobrą wydajność (maksymalny przepływ (400 m³/h), dzięki której szybko osiąga odpowiednią temperaturę. Oba klimatory pokojowe Zelmer mają też:

 • pojemność zbiornika 5 l, co sprawia, że nie musisz często dolewać wody,
 • timer oraz funkcję uśpienia, dzięki którym urządzenie jest włączone przez maksymalnie 12 godzin i nie pobiera prądu, gdy się wyłączy,
 • elementy ułatwiające przenoszenie, takie jak koła, schowek na przewód i uchwyt transportowy.

Różnica pomiędzy dwoma opisywanymi urządzeniami polega na tym, że Zelmer ZCL6040 posiada dodatkowo termometr pokojowy, a także panel sterowania elektronicznego, wyświetlacz i pilot zdalnego sterowania. Dzięki tym funkcjom zyskasz możliwość precyzyjnego, intuicyjnego ustawienia prędkości pracy nawiewu, a także wyboru trybu pracy – nawet z fotela stojącego na drugim końcu pomieszczenia.  

Klimatory pokojowe Zelmer to strzał w dziesiątkę na lato! Wybierz urządzenie dla siebie już teraz i nie daj się zaskoczyć upałom. Szybko przekonasz się, że Twój komfort przebywania w domu zmieni się nie do poznania.

Redakcja guideme24.pl