Tissot – historia, która nie ma końca

Posiadanie na ręku prawdziwie szwajcarskiego zegarka to marzenie każdego mężczyzny. Oczywiście, nie jest ono takie łatwe do osiągnięcia, bo ceny takich produktów nie należą do najmniejszych, jednak w zamian właściciel dostaje prawdziwą perłę na rękę, która będzie przechodzić z pokolenia na pokolenie. Dziś pod lupę postanowiliśmy wziąć markę Tissot – jedną z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie. Jak wyglądała jej historia? Czym charakteryzują się te szwajcarskie perełki?

Tissot – legendarne zegarki Swiss Made

Dziś kojarzymy Tissot, jako jedną z głównych marek na rynku, natomiast każda historia ma swój początek. Ta rozpoczęła się w roku 1853 w miasteczku Le Locle. Charles-Emile Tissot wraz ze swoim ojcem Charles-Felicien stworzyli produkt, który już jak na tamte czasy był wręcz doskonały. Często zdarza się, że firmy dochodzą do pewnego sukcesu po długim czasie. Tissot trochę poszedł inną drogą, która była dość nietypowa z perspektywy dzisiejszych czasów. Szwajcarska marka rozpoczęła współpracę dla Gwardii Imperium Rosyjskiego. Innym faktem, który dał rozpoznawalność czasomierzom Tissot było wyposażanie pilotów w czasie I wojny światowej. Odwiecznym ich problemem było odczytywanie godziny, które musiało następować z wcześniej wyjętego zegarka kieszonkowego. Dziś wydaje się to śmieszne, jednak wtedy technologia wygląda zupełnie inaczej. 

Jak więc można łatwo wywnioskować, zegarki Tissot były przeznaczone już w tamtych czasach dla klienta luksusowego oczekującego wysokiej jakości oraz elegancji. Już wtedy szukano pewnych innowacji pozwalających na zwiększenie rozpoznawalności marki. I tak w latach 30-tych udało się wypuścić pierwszy zegarek naręczny antymagnetyczny. Późniejsze lata pokazały, że Tissot nawet w czasie kryzysu potrafił sobie poradzić. Koniecznością było przystąpienie do Swatch Group, jednak niewątpliwie ten ruch pozwolił przetrwać i nie zapomnieć o tych zegarkach aż do dziś.

Zegarki, które mogą tytułować się jako Swiss Made to gwarancja wysokiej jakości oraz tego, że będzie to produkt, który przetrwa przez kolejne lata. Często zdarza się, że takie produkty przechodzą na kolejne rodzinne pokolenia i nadal cieszą ręce oraz oczy nowych właścicieli. To tylko pokazuje, że marka Tissot znalazła pewien patent na umacnianie więzi poprzez efektowny wygląd oraz długie ich funkcjonowanie.

tissot

Innowacyjne rozwiązania w zegarkach Tissot

Tissot przez tak wiele lat swojego istnienia wiele razy zaprezentował oblicze, które znacznie przeganiało obecne trendy. Wspominaliśmy już o zegarkach dla pilotów czy też przełomowy zegarek antymagnetyczny. Tissot szokował opinię publiczną jeszcze wiele razy. Warto wspomnieć rok 1999. w którym to szwajcarska machineria skonstruowała T-Touch, co pod koniec XX wieku było prawdziwym przełomem.

Linia ta jest popularna wśród fanów czasomierzy, natomiast kolejnym zaskoczeniem było wypuszczenie w 2014 produktu T-Touch Connect Solar. To pierwszy produkt, który był zasilany energią słoneczną. Było to prawdziwe szaleństwo na zegarek Tissot, a zarazem pokazanie, że to jest to pewna troska o środowisko i wykorzystywanie naturalnych zasobów energii nawet w tak prostych rzeczach jak zegarki. To przedłużanie dziedzictwa Tissot za pomocą nowych innowacji, które jest prawdziwą klamrą przez dziesiątki dekad.  

Tissot to jeden z pionierów w dziedzinie dokładności liczenia na czasu na zawodach. Logo Tissot jest obecne na MotoGP, w zawodach na kolarskich oraz meczach NBA. Jeżeli takie marki zaufały tym czasomierzom, to jest to niezbity dowód ich nowoczesności oraz solidności. Gdy chodzi o zegarki szwajcarskie mające potwierdzić naszą tezę, to mamy na myśli serię T-Race nawiązującą do tematyki wyścigowej, która jest widoczna w każdym detalu zegarka.

Seria zegarków Seastar jest dedykowana dla osób, które kochają przekraczać pewne granice. Nurkowanie na dużych wysokościach sprawia, że trzeba pokonywać swoje bariery psychiczne, ale takim osobom jest potrzebny czasomierz, który znacznie to ułatwi. Wodoszczelność na poziomie 60 barów oraz wyposażenie je w zawory helowe sprawia, że pokochają je wszyscy miłośnicy sportów wodnych.

zegarek tissot

Zegarek Tissot – elegancja, ponadczasowość i prestiż

Szwajcarskie zegarki wyrobiły sobie markę poprzez ogromną historię. To nie tylko przykłady gotowych zegarków, które są absolutnie mistrzowskie pod kątem mechanizmów, ale również historii rodzinnych. To przywiązanie do tej marki, które już ma ponad 160 lat, a zapewne historia się na tym nie skończy. Zegarki te nadal będą produktem chętnie wybieranym i Tissot ciągle będzie poszukiwać nowoczesnych rozwiązań.

Redakcja guideme24.pl