Wygodne rozliczenie PIT 2022

Gdy zastanawiamy się, jak rozliczyć PIT 2022 powinniśmy wziąć pod uwagę e-PIT, czyli rozliczenie elektroniczne. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i uzyskamy poprawność obliczeń.

Rozliczenie PIT przez internet

PIT rozliczenie online wykonujemy korzystając z programów komputerowych, które są dostępne dla każdego, kto korzysta z komputera, laptopa lub smartfona. W sieci dostępne są programy, dzięki którym rozliczenie PIT 2023 online nie sprawi żadnego kłopotu. Nie zagłębiać się w szczegółowe przepisy prawa podatkowego ani księgowości,. Program wykona za nas całe rozliczenie PIT 2022 przez internet uwzględniając aktualne przepisy podatkowe i dzięki temu rozwiąże sie problem jak rozliczyć PIT.

Aplikacja PITax.pl szybko i bezbłędnie rozliczy Twój PIT

Rozliczenie PIT online z programem jest bardzo wygodne, proste i szybkie W całym procesie wypełniania i wysyłania PIT za 2020 online możemy liczyć na wsparcie asystenta i kreatora. Podajemy podstawowe informacje: dane osobowe, informacje o przychodach w rozliczanym roku podatkowym i ulgach, a kreator PIT sporządzi za nas PIT cały PIT wraz z wymaganymi załącznikami. Gotowe zeznanie dotrze do organu skarbowego błyskawicznie, a urząd skarbowy przygotuje dla nas UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru. 

Na portalu Ministerstwa Finansów podatki gov znajdziemy wszystkie rodzaje deklaracji podatkowych, a w zakładce e-Deklaracje formularze w wersji elektronicznej .

Dowiemy się też tam, kto może złożyć e-deklarację, jak złożyć e-deklarację, jak podpisać e-deklaracje, jak pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) itp.

Stworzony przez specjalistów program PITax.pl daje szansę na obniżenie podatku

Do kiedy rozliczyć PIT 2023

Niezależnie od tego jaki sposób rozliczenia PIT 2023 wybierzemy obowiązuje nas określony przez Ustawę o PIT termin rozliczenia podatkowego. Zarówno deklaracje w formie papierowej jak też ePITy w 2023 roku należy złożyć w terminie do 2 maja, czyli pierwszego dnia roboczego po ostatnim dniu kwietnia, który w 2023 roku przypada w niedzielę. 

W tym terminie podatnicy składają od roku 2023 wszystkie rodzaje deklaracji podatkowych składanych dotychczas – PIT 36, PIT 37, PIT 38, PIT 39 oraz PIT 28, który w poprzednich latach należało złożyć do końca lutego.

Wyjątkowo w przypadku karty podatkowej PIT-16A, rozliczenie podatku 2022 trzeba złożyć do końca lutego ( w 2023 roku nastąpiło przesunięcie terminu rozliczenia z końca stycznia na koniec lutego).

Deklaracje podatkowe przez internet można składać przez siedem dni w tygodniu nie wyłączając dni wolnych od pracy i w dowolnych godzinach. Urząd skarbowy online jest czynny przez całą dobę. Spóźnialscy mogą złożyć zeznanie przez internet nawet w ostatnim dniu obowiązującego terminu, po zamknięciu stacjonarnych urzędów skarbowych. Zeznanie złożone 2 maja 2023 przed godziną 24.00 będzie uznane za złożone w terminie. Trzeba jednak mieć na uwadze że z różnych przyczyn PIT 2023 nie dotrze na czas do organu skarbowego i nie odkładać rozliczenia na ostatnią minutę.

Aplikacja PITax.pl szybko i bezbłędnie rozliczy Twój PIT

Pamiętaj – rozlicz PIT w terminie.

O rozliczeniu PIT w terminie trzeba pamiętać, gdy rozliczamy się samodzielnie, ale też gdy korzystamy z usługi Twój e-PIT. 

Ministerstwo Finansów ułatwia części podatników roczne zeznanie podatkowe przez usługę Twój e-PIT przygotowując wstępne zeznania na podstawie otrzymanych od płatnika informacji  PIT-11, PIT 40A/11A, i PIT-8C. 

Administracja skarbowa przygotowuje nasze zeznanie podatkowe i będzie ono zaakceptowane 2 maja 2023 roku, ale tylko wtedy, gdy nie chcemy wprowadzić żadnych zmian do wstępnie sporządzonej deklaracji. Natomiast w przypadku wprowadzenia poprawek, np nie ujętych przychodów, odliczenia ulg podatkowych, wyboru organizacji pożytku publicznego do przekazania 1,5 % podatku sami musimy dopilnować, aby nasze zeznanie było złożone w terminie do 2 maja 2023.

Materiał zewnętrzny

Redakcja guideme24.pl