Zegarki Fossil, czyli nowoczesne projekty fashion

Sporo osób posiada na ręku zegarek. Oczywiście, istotne jest to, czy jest to zegarek dobry, który będzie z nami na lata. Częstym kryterium wyboru czasomierza jest jego cena. Na pewno oportuniści tego rozwiązania stwierdzą, że są ważniejsze wydatki, natomiast trzeba powiedzieć, że nowoczesne zegarki zastępują inne narzędzia jak stoper, a nawet umożliwiają przeprowadzenie rozmowy. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego warto decydować się na zakup produktu marki Fossil. Aby się przekonać na własnej skórze o jego zaletach, postanowiliśmy dla was przygotować artykuł. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zachęcić was do jego lektury.

Zegarki Fossil – prawie 40 lat doświadczenia

Być może niektórzy powiedzą, że 40 lat doświadczenia w produkcji zegarków to mało, jednak na samym końcu powinna się liczyć jakość. Owszem, najbardziej popularne zegarki mają parę wieków tradycji, jednak tak jak wspomnieliśmy, nie można deprecjonować produktu tylko i wyłącznie dlatego, że nie ma tak ogromnego doświadczenia jak inne marki. Zegarki Fossil zostały zaprojektowane przez Toma Kartsitosa, mieszkańca Teksasu. Każdy kto zna ten region Ameryki, a przynajmniej ma kilka skojarzeń, może domyślić się jaki będzie to sznyt czasomierzy. 

Zapewne 40 lat temu ktoś by Kartsitosa ostrzegł, że ten projekt niekoniecznie musi okazać się skuteczny. Okazało się jednak, że zegarki odniosły sukces i stały się realną konkurencją dla renomowanych firm słynących nie tylko z jakości, ale również i z rozpoznawalności na całym świecie. Z czasem te czasomierze przebijały się do świadomości Amerykanów, czego dowodem była 20 milionowa sprzedaż w 1989 roku. Świadczy to o popularności, ale też i zaufaniu, które nie wzięło się z niczego, tylko z produktów wartościowych dających klientom wiele satysfakcji. 

Szukając inspiracji w pierwszych czasomierzach, to najważniejszy był styl retro, a więc powrót do dawnych czasów. Zegarki męskie były tworzone w oparciu o popularność takich serii jak Batman, Indiana Jones czy Superman, czyli prawdziwych herosów, którzy musieli pokonywać kolejne bariery oraz wielu przeciwników. Obecnie jest to jedna z najchętniej wybieranych marek zegarkowych na całym świecie, a fani NFL z pewnością pamiętają, że w 2006 roku Fossil współpracował z NFL w celu stworzenia unikatowej kolekcji zegarków dla każdej z drużyn.

zegarek

Zegarek Fossil – amerykańska tradycja zegarkowa

Na pewno niektórzy laicy będą zaskoczeni, że Amerykanie mają swoje tradycje zegarkowe, natomiast jest to prawda. Nie tylko Szwajcarzy mogą pochwalić się markami rozpoznawalnymi na całym świecie. Okazuje się, że dziś zegarek Fossil dołącza do ekstraklasy zegarków szwajcarskich. Tradycja 40-letnia nie miałaby jednak miejsca, gdyby nie to, że marka wkłada wiele serca w produkcję każdego zegarka, a ostateczną pieczątką jest ich jakość. 

Na uwagę zasługuje fakt, że najwięksi projektanci mody jak Michael Kors czy Emporio Armani chętnie wydają swoje zegarki właśnie w oparciu o mechanizmy Fossil. Ciekawostką jest to, że czasomierze tak naprawdę są kierowane do każdej grupy. Nie brakuje modeli nawiązujących do klasyki poprzez minimalizm – niezależnie od tego czy są to produkt kierowane do mężczyzn, czy są to też zegarki damskie. Szczególnie widać to po zainteresowaniu pań, które doceniają prostotę. Zegarki marki Fossil świetnie sprawdzają się do wszelkich wyjść, również tych o charakterze oficjalnym. Potrafią uwydatnić to, co najlepsze w kobiecie, ale zarazem wzmacniać poczucie pewności siebie i okazywanie kobiecości.

Dużym nadużyciem byłoby stwierdzenie, że marka nie idzie z trendami i nie dba o użytkowników oczekujących nowinek w zegarku. Przykładem niech będzie model Fossil Townsman Automatic ME3200. Cyferblat został pokryty szkłem mineralnym, dzięki czemu jest on odporny na wszelkie zadrapania oraz pęknięcia. Wodoszczelność na poziomie 50m zapewnia spokojne kąpiele oraz możliwość pływania. Innym ciekawym przykładem zegarek Gen 6 będący smartwatchem damskim, ale też z klasyczną bransoletą. To tylko pokazuje, że producent dba o umiejętne łączenie klasyki z nowoczesnością.

egarki fosil

Zegarek Fossil – świat mody i nowych technologii

Argument finansowy jest również nie bez znaczenia. Zapewne każdy chciałby kupić szwajcarski zegarek, który jest ich wymarzonym produktem, ale jednak na końcu finanse są przeszkodą. Czasomierze Fossil mają to do siebie, że są o wiele tańsze niż ich szwajcarskie odpowiedniki wymagające zapłacenia niemałych pieniędzy. Na szczęście za stosunkowo mniejszym wydatkiem idzie wysoka jakość, której zaufały już setki milionów klientów. 

Redakcja guideme24.pl