Początek sierpnia to dobry czas na zastanowienie się nad tym, jak chcemy ogrzać nasz dom w zimniejszych miesiącach roku. Aktualnie, gdy składy węgla świecą pustkami, trudniej jest zacząć gromadzić opał z wyprzedzeniem. Warto więc przemyśleć wybór innego źródła ogrzewania. Czym się kierować przy wyborze i jak wybrać mądrze?
Problemy z dostępnością surowca opałowego, jakim jest węgiel, sprawiają, że już zawczasu zaczynamy się zastanawiać nad adekwatną alternatywą. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest ogrzewanie na gaz. Coraz częściej jednak sięgamy po nowoczesne systemy opierające się na energii elektrycznej, na przykład ogrzewanie podczerwienią.
To rozwiązanie grzewcze jest w 100% bezpieczne dla zdrowia (podczerwień od lat jest wykorzystywana w medycynie i rehabilitacji), a co najważniejsze – skuteczne. Po włączeniu systemu musimy odczekać jedynie kilka minut, żeby poczuć wokół siebie przyjemne ciepło. Ogrzewanie podczerwienią przewyższa węgiel m.in. dużymi oszczędnościami (również oszczędnością czasu – możemy zapomnieć o regularnych wizytach w kotłowni), znacznie szybszym osiągnięciem efektu końcowego i o wiele niższą ingerencją w środowisko naturalne.
Inną zaletą tego rodzaju rozwiązania jest łatwość i szybkość montażu. Wybierając omawianą metodę, możemy zdecydować gdzie chcemy umieścić matę grzewczą lub panele na podczerwień. Dowolność miejsca instalacji (sufit, ściana, podłoga) sprawia, że nie musimy dokonywać zmian w aranżacji pomieszczenia. Różnorodne formy, jakie przybiera ogrzewanie na podczerwień sprawiają, że możemy je także wykorzystywać jako element dekoracyjny wnętrza.
Postaw na panele
Panele na podczerwień to innowacyjne modele dostarczające ciepło w ten sam sposób co Słońce. Połączenie nowoczesnej technologii z estetycznym designem sprawia, że to ogrzewanie jest niezwykle funkcjonalne i wolne od kosztów związanych z przeglądami i ewentualnymi naprawami. Panele zapewniają najwyższy komfort użytkowania i sprawiają, że po mroźnym spacerze z największą przyjemnością wracamy do ogrzanego domu.
Ciepło generowane przez te urządzenia dociera dokładnie tam, gdzie jest potrzebne, nie tracąc tym samym energii na przetransportowanie jej do grzejników. Jedną z firm specjalizującej się w tym rodzaju rozwiązań jest Greenie – polski producent i dystrybutor oświetlenia LED oraz ogrzewania na podczerwień. Jednym z produktów tej marki jest lustrzany panel grzewczy na podczerwień Greenie 60x60cm 400W. Jego wyjątkowa forma nada każdemu wnętrzu elegancji i stanie się jego wyjątkową dekoracją.
Panele na podczerwień Greenie występują w różnych wymiarach i opcjach mocy: 400W, 600W, 800W. Moc panelu grzewczego na taras to 1000W, z kolei panel przemysłowy ma moc 1200W, 2400W i 3600W w zależności od modelu. Oprócz panelu w formie lustra mamy do wyboru warianty kolorystyczne: biały oraz czarny.
Poczuj (ciepły) grunt pod nogami
Ogrzewanie podczerwienią to świetny wybór, jeśli zależy nam na długoletniej gwarancji i niesłabnącym zadowoleniu z inwestycji. Dodatkowo to rozwiązanie wpływa na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu. Udowodniono również, że maty grzewcze Greenie, służące za ogrzewanie podłogowe, mają działanie antybakteryjne. Działają one bezszelestnie, jednak ich efekty czujemy na własnej skórze.
Ogrzewanie podłogowe na podczerwień ma dodatkową zaletę, jaką jest szansa na jeszcze większy komfort podczas chodzenia po mieszkaniu. Postawienie stóp na ciepłej podłodze tuż po wstaniu z łóżka i wyjście spod prysznica na ogrzane kafelki czynią nasz początek dnia o wiele bardziej komfortowym, szczególnie w mroźne dni.
Banalnie prosta instalacja czyni ogrzewanie podłogowe jeszcze bardziej przyjaznym dla użytkownika. Cały proces zajmuje zaledwie jeden dzień. System jest gotowy do pracy tuż po zakończeniu montażu. W przypadku konwencjonalnych rozwiązań grzewczych może trwać to przez długie tygodnie. Dzięki gotowym zestawom podłogowym Greenie jest to jeszcze prostsze – wszystkie elementy potrzebne do montażu i instalacji dostajemy w jednej, starannie zapakowanej paczce.
Oszczędność, najwyższa jakość, gwarancja satysfakcji na długie lata i niezależność od dostępności gazu i węgla to największe atuty ogrzewania podczerwienią. Poczuj je na własnej skórze!