Jak zdobyć „lajki” na Facebooku?

Każdy fanpage na portalu Facebook marzy o tym, aby jak najwięcej osób lubiło jego posty i dawało „lajki”. Najwięcej polubień często jest celem samym w sobie, nie zawsze słusznie. Często niełatwo jest otrzymywać nowe polubienia, dobywać nowe wyświetlenia i zwiększać swoje zasięgi na Facebooku. Jednak najważniejsze jest to, aby produkować jak najbardziej ciekawe treści, które będą zwiększały nasze zasięgi organiczne. Co ważne, powinniśmy planować jakie treści chcemy publikować w portalach społecznościowych, ponieważ publikowanie bez planu często kończy się tym, że nikt nie czyta i lubi naszych postów.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • jak zdobywać lajki na Facebooku
  • co zrobić aby jak najwięcej osób odwiedzało naszą stronę na Facebooku
  • czy warto kupować lajki na FB

Facebook to już właściwie tak zwany chleb powszedni, ponieważ każdy z nas ma konto na Facebooku – albo konto osobiste jako prywatny użytkownik, albo konto firmowe dla prowadzonego przez siebie biznesu. Jeśli chodzi o konto prywatne sprawa jest prosta – jeśli mamy dużo znajomych, to mamy większa szansę na dużo reakcji pod naszymi postami. Jeśli chodzi o konta firmowe, to jest to wszystko o wiele bardziej skomplikowane.

Jak zdobyć lajki na FB – co zrobić, żeby więcej osób oglądało naszą stronę firmową na Facebooku

Pytanie z nagłówka zadaje sobie bardzo wiele osób prowadzących własną działalność gospodarczą i mających konta firmowe w mediach społecznościowych. Nie ma jednoznacznej recepty na zdobycie jak największej ilości fanów, dobrze jest zacząć planować wszystko to co publikujemy na Facebooku czy Instagramie, ponieważ wtedy użytkownicy zobaczą jakąś wspólną ideę, nie tylko graficzną, ale tekstową i pozostaną wciąż zainteresowani tym co nasz biznes w mediach społecznościowych może im zaoferować. Dlatego dobrze jest sporządzać sobie określone plany postów na dany miesiąc, stworzyć sobie jedną identyfikację graficzną dla naszego profilu w mediach społecznościowych. Wtedy ludzie będą wiedzieli czego się spodziewać i co im oferujemy. Stałe posty na Facebooku czy też filmy wrzucane w relacje przyciągają uwagę odbiorców i powodują że dostajemy więcej polubień. Ponadto dobrze reklamować swoje treści na Facebooku, choć to może nam się początkowo wydawać nieco trudne. Niektórzy jednak wola pójść na skróty i kupić Facebook like.

Kup like Facebook – czy warto?

Czy kupować lajki na FB? To pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Coraz więcej osób zastanawia się czy kupić lajki na FB, a wszelkie strony z zachęcającym napisem „kup lajki „na Facebooku są coraz częściej odwiedzane, Z jednej strony możemy się zastanowić, czy kupowanie Facebook like ma rzeczywiście sens w przypadku np. biznesu, który ma już dużo polubień, ale nagle te polubienia ustały, ponieważ nie zawsze może się to opłacać. Z drugiej strony są początkujące biznesy na Facebooku, które dopiero zaczynają i mimo robionej reklamy czy udostępnień postów wciąż mają mało polubień, a kupno kolejnych lajków na Facebooku sprawi, że mogą rozwinąć skrzydła. Wtedy takie szybkie lajki mogą pomóc. Kupowanie lajków może rzeczywiście spowodować masowy wzrost zasięgów na Facebooku, jednak może on być chwilowy, choć nie zawsze tak musi być. Możemy zacząć od oferty zawierającej niewielką ilość like Facebook. Jeśli kupione Facebook lajki przyniosą efekty, to możemy kupić je znowu, jeśli nie to warto zastanowić się czy nie zatrudnić specjalisty do spraw Social Media, który pomoże nam wypromować naszą biznesową stronę na Facebooku jak najszybciej i jak najprężniej .

Artykuł sponsorowany

Redakcja guideme24.pl