Latem, szczególnie w trakcie urlopu, nieczęsto myślimy o zimowych mrozach i o tym, jak przygotować na nie nasz dom. W czasach ciągle rosnących cen gazu i problemów z dostępnością węgla warto zastanowić się nad zupełnie nowym rozwiązaniem – ogrzewaniem na podczerwień.
Już na samym początku chcemy rozwiać wątpliwości, jakie często pojawiają się wśród osób myślących nad zakupem ogrzewania na podczerwień. Podczerwień od dekad wykorzystywana jest w medycynie, tym samym jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Promieniowanie podczerwone wykorzystywane w systemach grzewczych, które je emitują, przynosi rezultaty, które możemy odczuć na własnej skórze w ciągu kilku minut. Z tego względu ogrzewanie podczerwienią wciąż zyskuje na popularności, będąc tym samym świetną alternatywą dla konwencjonalnych rozwiązań grzewczych.
Możemy zapomnieć o standardowych kaloryferach psujących wystrój naszego domu, a tym bardziej o ich odpowietrzaniu i dbaniu o odpowiednie nawilżenie powietrza. Mnogość form ogrzewania podczerwienią sprawia, że możemy perfekcyjnie dostosować je do naszych potrzeb. Panele na podczerwień umieszczone na suficie, ścianie, czy pod podłogą dają taką samą satysfakcję z użytkowania. Mogą one pełnić funkcję głównego, jak i dodatkowego ogrzewania – wszystko zależy od preferencji użytkownika. Przejdźmy więc przez kilka sprawdzonych propozycji produktów, jakie możemy zainstalować w naszych domach.
Grzejnik w formie panelu
Panel grzewczy Cronos z WiFi i pilotem 960W
Designerski wygląd, wykorzystanie kryształu węgla i równoczesne dbanie o planetę to cechy wyróżniające panele na podczerwień Cronos z WiFi i pilotem 960W. Nowoczesne rozwiązanie grzewcze cechuje się także m.in.: regulowanym termostatem, sterowaniem za pomocą telefonu lub pilota, zabezpieczeniem przed przegrzaniem i wyjątkowo cichą pracą. Cząsteczki węgla umieszczone w płycie żywicy epoksydowej FR-4 przenoszą energię nawet na daleki dystans – urządzenie jest w stanie ogrzać pomieszczenie o powierzchni 22-28 m².
Ogrzewanie podczerwienią to wyjątkowo dobre rozwiązanie ze względu na szybkie podniesienie temperatury w domu i odczuwalne ciepło zbliżone do uczucia, jakie daje nam przebywanie na Słońcu. Ustawienie temperatury jest banalnie proste, a w dodatku możemy zaprogramować je na cały tydzień. Ultracienki panel Cronos z WiFi i pilotem 960W posiada też zaawansowane funkcje, takie jak wykrywanie otwartego okna i automatyczne wyłączanie. Może on być montowany na ścianie oraz pod sufitem, co gwarantuje jeszcze większą swobodę w dopasowaniu go do naszego wnętrza.
Inwestycja na długie lata
Panel grzewczy na podczerwień Greenie 60x90cm 600W
Decydując się na ogrzewanie podczerwienią wybieramy najwyższą jakość i satysfakcję z użytkowania. Panel grzewczy na podczerwień Greenie 60x90cm 600W ma 5-letnię gwarancję producenta i zapewnia nam 420 zł oszczędności rocznie, co niewątpliwie jest niemałym wynikiem. Połączenie najnowszej technologii i stylowego, eleganckiego wykonania daje niesamowity efekt – te panele na podczerwień stanowią unikalną ozdobę wnętrza.
Model ten został wykonany z hartowanego czarnego szkła i występuje w kilku opcjach o różnych wymiarach i mocy, co daje możliwość dokładnego dopasowania go do naszych wymagań. Podobnie jak jego wyżej opisany poprzednik może być on montowany zarówno na suficie, jak i na ścianie. Najwyższa pora na przyjrzenie się jeszcze jednemu rozwiązaniu grzewczemu na podczerwień, jakim jest ogrzewanie podłogowe.
Bezpieczeństwo i działanie prozdrowotne
Ogrzewanie podłogowe to tanie i sprzyjające środowisku naturalnemu rozwiązanie, które niesie za sobą dodatkowe korzyści. Podczerwień od lat stosowana jest w medycynie. Dodatkowo badania wykazały, że maty grzewcze Greenie mają działanie antybakteryjne i poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu. Regulatory temperatury są gwarancją tego, że nie dojdzie do przegrzania płytek lub paneli. Bardzo czułe systemy i programowanie tygodniowe sprawiają, że to rozwiązanie nie jest szkodliwe dla kondycji podłoża.
Montaż mat grzewczych jest niezwykle prosty nawet dla osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły – średnio zajmuje jeden dzień. To miła odmiana od długich tygodni, jakie trzeba spędzić na instalacji ogrzewania konwencjonalnego. Dodatkowo przy ogrzewaniu podczerwienią w pierwszej kolejności ogrzewane są obiekty w otoczeniu a dopiero od nich ogrzewane jest powietrze, co jest kolejną zaletą tego rozwiązania. Ogrzewanie podłogowe sprawia, że jeszcze przyjemniej wstaje nam się z łóżka i wychodzi spod prysznica.
Różnorodność form produktów z kategorii ogrzewania na podczerwień sprawia, że każdy znajdzie wśród nich rozwiązanie na miarę swoich potrzeb. Czy macie wśród nich swojego ulubieńca?