Co to jest TikTok? Fenomen aplikacji

Ostatnimi czasy, wśród aplikacji komputerowych rekordy popularności bije TikTok. O tym, co stoi za popularnością tego programu, przeczytacie poniżej. Co to jest TikTok? Jak działa? Co można na nim robić? W razie czego – jak usunąć konto na tik toku?

Co to jest Tiktok?

TikTok znany w Chinach jako Douyin, to internetowa aplikacja moblina, która słynie głównie z możliwości wysyłania stosunkowo krótkich filmików, materiałów wideo mających charakter zbliżony do teledysków muzycznych. Aplikacja stworzyła chińska firma ByteDance w 2016 roku. Obecnie jest dostępna w kilkudziesięciu opcjach językowych. Już w kwietniu 2020 z TikToka korzystało blisko dwa miliardy użytkowników i była to najczęściej oraz najchętniej podbierana aplikacja na całym świecie. Szeroko przeprowadzane badania wykazują, że serwis TikTok gromadzi znaczną ilość danych użytkowników, ponieważ aplikacja wymaga udostępnienia uprawnień do lokalizacji, nagrań dźwiękowych użytkownika, kontaktów oraz kamer. Mimo to cieszy się ona coraz większą popularnością.

jak usunąć konto na tik toku

Popularne formy filmików na TikToku

Do najbardziej popularnych rodzajów filmików wideo w aplikacji moblinej TikTok zaliczamy:

 • tak zwane lip-sync, których twórcy tańczą i naśladują pierwotnego wykonawcę danego utworu udając, że śpiewają. Jest to forma zbliżona do popularnego playbacku,
 • stream, czyli relacja danego użytkownika na żywo,
 • tutorial, czyli poradnik na jakiś temat. Najpopularniejsze są te dotyczące makijażu, czy domowych trików na różne okazje,
 • stand-up, najczęściej dość krótki występ komediowy,
 • pokaz polegający na zaprezentowaniu danej umiejętności tanecznej, akrobatycznej lub sportowej.

Fomo – co to?

Poradnik dla początkujących – co to jest TikTok i z czym to się je?

Na pytanie, co to jest TikTok, możemy odpowiedzieć, że jest to aplikacja społecznościowa. To mobilny program, stworzony do nagrywania i udostępniania krótkich filmów wideo. Główne formaty to nagrania piętnasto- i sześćdziesięciosekundowe. Aplikacja jest również bogata w różne narzędzia do nagrywania i montowania. Ma też bazę ścieżek dźwiękowych, z których można dowolnie korzystać. Jest także możliwość korzystania z dźwięków znajdujących się w aplikacji, a pochodzących z innych filmów, które już znajdują się na platformie.

TikTok udostępnia pulę dźwięków, których możemy użyć przy montowaniu swoich wideo. Są to najczęściej fragmenty piosenek przygotowanych przez platformę. Możliwe jest również korzystanie z narracji przygotowanych przez użytkowników w ich prywatnych wideo. Sporo osób pyta, gdzie można znaleźć swoje filmy, które polubiliśmy w przeszłości. W tym celu należy wejść na swój profil oraz kliknąć w środkową, szarą ikonkę z serduszkiem znajdującą się pod naszym bio.

Fenomen Tik toka

TikTok jest aplikacją mobilną, która w znacznej mierze jest adresowana do specyficznego grona użytkowników, do których można zaliczyć:

 • modelki i modeli,
 • gwiazdy show biznesu, czy inaczej celebrytów,
 • twórców wizualnych, takich jak fotografowie, malarze czy rysownicy,
 • improwizatorów czy aktorów,
 • filmowców, którzy specjalizują się w krótkich formach,
 • animatorów, muzyków czy satyryków,
 • stand-uperów.

Pakiet office za darmo – czy warto?

Najbardziej znani TikTokerzy

W pewnym momencie używanie TikToka przestaje być zabawą, a zaczyna być poważnym biznesem. Filmiki niektórych twórców są obserwowane przez miliony(dosłownie) użytkowników, co przekłada się na niebotyczne wręcz wpływy z reklamy i podobnych źródeł. Do tej pory rekord w liczbie śledzących użytkowników należy do konta prowadzonego przez bliźniaczki Lisę i Lenę. Zdołały one przykuć na dłużej uwagę ponad trzydziestu milionów użytkowników. Ich konto zostało zamknięte w 2019 roku, a żaden inny twórca prawdopodobnie do dziś nie pobił tej liczby.

Wśród najpopularniejszych TikTokerów dominują twórcy zajmujący się filmikami typu lip sync. To na przykład Kristen Hancher, którą obserwuje ponad 20 milionów fanów, czy Jannat Zubair Rahmani, która ma ich niewiele mniej. Na platformie świetnie sobie radzą artyści komediowi, tacy jak Jayden Croes, czy bliźniacy The Dobre Twins. Jest tu również miejsce na „wykonawców”, takich jak JiffPom, który jest… psem rasy Pomeranian chodzącym na dwóch łapkach. Jego wyczyny ogląda prawie dwadzieścia milionów użytkowników. Doskonale radzą sobie również takie osoby, jak modelka i piosenkarka Loren Gray, która w pewnym okresie miała największą liczbę fanów na TikToku.

co to jest tiktok

Jak usunąć konto na Tik Toku?

Może okazać się, że z jakichś powodów chcemy, aby nasze konto w serwisie TikTok zniknęło. Może zabawa nam się znudziła albo chcemy założyć nowe konto, które poprowadzimy inaczej. Niezależnie od naszej motywacji, możemy skorzystać z rozwiązania, które przygotowali dla nas twórcy serwisu. Co oczywiste, aby zacząć usuwanie konta, musimy się najpierw na nie zalogować. Kiedy już to zrobimy, klikamy w trzy kropeczki znajdujące się w prawym górnym rogu. Po wybraniu pierwszego podpunktu „Zarządzanie Kontem”, na dole pojawi się opcja „Usuń konto”. Jeśli ją wybierzemy, będziemy musieli potwierdzić jeszcze swoją tożsamość za pomocą hasła. W tym momencie aplikacja ostrzeże nas jeszcze, że po usunięciu konta nie będziemy mogli już się na nie logować, utracimy dostęp do swoich filmików i zakupionych przedmiotów. Jeśli to nas nie zrazi i wybierzemy ponownie opcję „Usuń Konto”, zostanie ono najpierw dezaktywowane na 30 dni, a potem trwale usunięte.

Redakcja guideme24.pl