Pakiet office za darmo – czy warto?

Firma Microsoft udostępnia użytkownikom kupno licencji na konkretne wersje swoich produktów – w formie dożywotniej bądź jednorazowej. Istnieje też opcja korzystania z modelu subskrypcyjnego, która wymusza od klientów roczną opłatę abonamentową. Dzięki temu gwarantuje klientom najnowsze wersje oprogramowania oraz dodatkowe 1 TB + przestrzeni w chmurach OneDrive. To świetna usługa, które idealnie sprawdza się jako alternatywa dla powszechnie lubianych pakietów Google. Obecnie już na samym początku pojawia się ważne pytanie. Czy pakiet office za darmo jest wystarczający?

Pakiet Office za darmo czy darmowy Google?

Przed zanurzeniem się w cennik firmy Microsoft, najlepiej będzie przyjrzeć się przez chwilę aplikacjom oferowanym przez Google. Są darmowe i możemy z nich korzystać bez instalacji czegokolwiek na naszym urządzeniu. Dodatkowo działają w chmurze, więc mamy do nich dostęp, jeśli mamy Internet. Bliźniaczymi właściwościami charakteryzują się rozwiązania od OneDrive od firmy Microsoft, lecz nie są tak powszechne. Jeżeli korzystamy z Pakietu Office po to, by w przyszłości aplikować do pracy, z wielkim prawdopodobieństwem natkniemy się w niej na któreś z dwóch konkurencyjnych opcji. Jeżeli wiążemy własną karierę z liczbami, to jeszcze przez wiele lat instalowana na komputerze wersja Excela będzie miała znaczną przewagę nad arkuszami spod szyldu Google. Rozwiązania serwowane spod znaku kolorowych literek, mimo swoich dość szerokich możliwości, wciąż jest dość daleko z tyłu za Microsoftem.

pakiet office za darmo

Chyba, że potrzebujemy arkuszu kalkulacyjnego do podstawowych zadań. Na przykład by wpisywać w niego listę pracowników, stworzyć proste wykresy lub listę kontrolną, do której w tym samym czasie dostęp będzie miało wiele osób. W tego typu sytuacjach rozwiązania Google będą zdecydowanie wystarczające. Jeżeli natomiast planujemy korzystać z arkuszy zawodowo, to najlepiej będzie zainwestować w Pakiet Office od firmy Microsoft. Wciąż posiadają wiele możliwości, a jeżeli nauczymy się właściwej obsługi tych programów np. Excela, to z łatwością poradzimy sobie w środowisku pracy. Warto też dodać, że Google nie jest do końca darmowy, ponieważ jeśli chcemy korzystać z niego w swoim biznesie, to nie wolno zapomnieć o kupnie abonamentu G-Suite. Można to zrobić na witrynie internetowej Google.

Co to jest TikTok? – sprawdź!

Darmowy pakiet Office czy płatny?

Pakiet Office jest możliwy do korzystania za darmo, lecz w wersji próbnej na 30 dni. Dla sprytniejszych pewnie można co miesiąc przywracać komputer do ustawień fabrycznych, po to, by zaoszczędzić nieco funduszy. Warto również przyjrzeć się cenom licencji płatnych, ponieważ nie są wcale takie duże. Warto wspomnieć jeszcze o opcji dla studentów, uczniów i nauczycieli. Można wejść na stronkę Microsoft, podać swój adres e-mail i móc się cieszyć pakietem Microsoft 365 – jest to najnowszy model abonamentowy, kompletnie darmowy.

pakiet office za darmo

Płatny pakiet Office

Płatne licencje zostały podzielone na dwie grupy: Pakiet Office dla użytkowników domowych, a także Pakiet Office dla firm. Wbrew wielu pozorom, wiele licencji dla użytkowników domowych mogą być także używane w przedsiębiorstwie. Musimy jednak pamiętać o tym, iż pakiety firmowe są o wiele bardziej złożone. Posiadają dużo więcej narzędzi, które umożliwiać będą o wiele płynniejszą oraz bardziej efektywną pracę w zespole. Często nasuwa się pytanie, czy my w domu pracujemy z kimś? Dlaczego mamy płacić za funkcję, których nie będziemy praktycznie używać? Z drugiej strony można zaoszczędzić parę złotych na licencji Pakietu Office, wybierając domową opcję dla naszej firmy, lecz czy przy wydatku około 1000 złotych w ciągu miesiąca na reklamy, 20 złotych na Pakiet Office z narzędziami dla całego zespołu to taki duży koszt?

Syndrom FOMO – co to?

Pakiet Office na serwisach aukcyjnych

Powinno się uważać na licencję Pakietu Office zamieszczone na serwisach aukcyjnych, ponieważ mogą być to nielegalne kopie. Ich ceny są bardzo konkurencyjne i stają się przez to bardzo podejrzane. Oficjalne stanowisko firmy Microsoft jest takie, że lepiej omijać takie aukcje szerokim łukiem.

Redakcja guideme24.pl