Jak pobrać film z youtube bez programu?

Jakie są najważniejsze wydarzenia w rozwoju internetu? Bez wątpienia można zaliczyć do nich upowszechnienie się e-maila, mediów społecznościowych czy też bankowości internetowej. Nie da się jednak ukryć, że niezwykle ważną chwilą było powstanie YouTuba, czyli portalu umożliwiającego publikowanie i oglądanie filmów. Jak się jednak okazuje, często użytkownicy YouTube czują potrzebę zachowania oglądanych przez siebie filmów na własny dysku. Czy jest to możliwe? Jak pobrać film z youtube bez programu?

Jak działa YouTube?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jak pobrać film z YouTube bez programu, trzeba zdobyć podstawową wiedzę o działaniu tej strony. Jak więc działa YouTube?

Podstawa działania YouTube jest oczywiście odtwarzacz, czyli ładujący się na stronie program umożliwiający uruchomienie danego filmu. Wszystkie filmy przechowywane są na serwerach strony, z których są uruchamiane. Przesłanie własnego filmu sprawia, że zostaje on wysłany na serwer YouTube. Staje się on wtedy dostępny dla wszystkich użytkowników. Oczywiście YouTube nie daje możliwości łatwego pobrania filmu ze swoich serwerów. Ograniczyłoby to ilość wejść na stronę, a tym samym przynoszone przez nią zyski. Nie oznacza to jednak tego, że pobranie filmów na komputer i odtwarzanie ich bez wchodzenia na stronę, a nawet bez podłączenia do Internetu, nie jest możliwe. Jak więc to zrobić? W jaki sposób można pobrać filmy z YouTube?

jak pobrać film z youtube bez programu

Czy pobieranie filmów z YouTube jest legalne?

Kolejną kwestią poprzedzającą pobieranie filmów z YouTube jest to, czy jest to w ogóle legalne. Jest to pytanie bardzo zasadne. Jak każdy internauta doskonale wie, wiele dostępnych w Internecie treści nie do końca jest zgodnych z literą prawa. Pobieranie ich, a także ich wykorzystywanie może się dla użytkowników źle skończy.

Podstawowym zagadnieniem, z którym trzeba się zmierzyć, chcąc pobierać film z YouTube, jest kwestia ich autora. Jeśli przykładowo ma się do czynienia z teledyskiem opublikowanym przez wytwórnie, to pobieranie takiego filmiku jest jak najbardziej legalne. Jeśli jednak pobiera się go z kanału innego użytkownika, który nie ma praw autorskich do danego filmu, wtedy nie jest to dozwolone. Co więcej, pamiętać trzeba również o tym, że filmy z YouTube pobierać można jedynie na własny użytek. Dalsze ich publikowanie oraz czerpanie z tego korzyści majątkowych, jest zabronione.

Jak dodać film na YT?

Jak pobrać film z youtube bez programu, a jak z?

Skoro już wszystkie podstawowe sprawy formalne i techniczne zostały wyjaśnione, można następnie przejść do najważniejszego zagadnienia. Jak można opublikowany na YouTube film pobrać na swój dysk? Zdecydowanie najprościej jest to robić przy pomocy różnego rodzaju programów.

Oczywiście na rynku znaleźć można wiele różnych propozycji, lecz używanie ich jest z grubsza podobne. Po zainstalowaniu na dysku danego programu konieczne jest wklejenie do niego linku danego filmu z YouTube. Następnym krokiem jest kliknięcie opcje „pobierz”. Wtedy pojawi się przed użytkownikiem możliwość wyboru jakości filmu czy też dołączenia do niego napisów. Na koniec trzeba wskazać, gdzie na dysku film ma zostać zapisany. Po kilku lub kilkunastu minutach, w zależności jak szybki posiada się Internet, film zostanie zapisany na dysku. Jego oglądanie będzie możliwe bezpośrednio z komputera.

jak pobrać film z youtube bez programu

Jak pobrać film z youtube bez programu?

Widać więc, że korzystanie z programów pozwalających pobierać filmy z YouTube jest naprawdę wygodne. Jak się jednak okazuje, nie jest to rozwiązanie idealne, ponieważ posiada kilka wad. Przede wszystkim liczyć się trzeba z tym, że wiele darmowych programów będzie oferowało jedynie podstawowe możliwości, podczas gdy te bardziej zaawansowane, takie jak dodawanie napisów, będzie dodatkowo płatne. Co więcej, w przypadku darmowych programów możliwe będzie pojawienie się na nagraniu znaku wodnego.

Wszystko to sprawia, że coraz częściej wybiera się drugą opcję, czyli pobieranie bez programu. Możliwe jest to za sprawą licznych stron internetowych, które działają podobnie jak programy, lecz nie trzeba ich instalować na dysku. Jak to działa? Po wejściu na daną stronę internetową należy w odpowiednie pole wkleić link do filmu, wybrać jego jakość i dodatkowe opcje, takie jak np. napisy, a następnie wskazać miejsce na dysku, gdzie film ma być zapisany.

Jak zacząć nagrywać na YT?

Redakcja guideme24.pl