Plakaty w stylu art deco

Nowoczesna sztuka chętnie sięga po stare wzory, nadając im nowe życie. Czerpanie z bogatej tradycji i próba bawienia się konwencją dają zawsze olbrzymie możliwości. Przy produkcji plakatów na ścianę stawia się w dzisiejszych czasach na oryginalność oraz element suspensu, które sprawią, że każdy gość poczuje się zaintrygowany wiszącym w holu lub w salonie obrazem. Dlatego też powstają przepiękne plakaty art deco na ścianę, wzorowane na sztuce tworzonej w pierwszej połowie XX wieku. Koneserzy sztuki doceniają tę formę i pragną mieć ją w swoim najbliższym otoczeniu. Równie i mniej obeznane osoby w tym temacie nie powinny mieć nic przeciwko aby takie dzieło zawisło w ich salonie.

Plakat zamiast obrazu

W dzisiejszych czasach ludzie chętnie kupują i wieszają na ścianach lekkie, cieniutkie, nieobciążające ozdoby, gdyż wiele wnętrz utrzymanych jest w minimalistycznym stylu. Im mniej elementów tym oczywiście mniej sprzątania. W przestrzeni nie tworzy się chaos, którego tak bardzo nie chcemy. Minimalizm staje się coraz to bardziej popularny u ludzi w każdym wieku. Nawet najmłodsi wybierają dziś mniej rozbudowane dodatki, ponieważ takie po prostu bardziej im się podobają. Starszym kojarzy się z prostotą, jest czymś przy czym mogą zaczerpnąć chwilę spokoju.

Ciężkie klasyczne obrazy w grubych ramach są rzadziej wybierane. Łatwiej zbierają kurz, są nieporęczne i zdecydowanie bardziej nadają się do pałacu, aniżeli do domu mieszkalnego. Do tego niestety nie należą do najtańszych. Sama ramka już jest niemałym wydatkiem.  Plakaty art deco są funkcjonalne, można je oprawić w ramkę i postawić na kominku, czy powiesić w dowolnym miejscu. Cena również jest naprawdę zachęcająca. Jakość tego typu produktów jest na jak najwyższym poziomie więc będą z nami tak długo aż postanowimy je zmienić na inne.

Plakaty w najwyższej jakości

Twórcy plakatów dokładają starań, by były one wytrzymałe i mogły cieszyć oko przez dłuższy czas. Wybiera się tutaj specjalny rodzaj papieru, odporny na niszczenie, wpływ wilgoci, pleśni, czy starzenie. Często plakaty drukowane są na powlekanym papierze w standardzie premium. Wykorzystuje się również wysokiej jakości druk, który się nie rozmazuje i optymalnie łączy się z powierzchnią papieru. Promienie słoneczne nie stanowią dla niego zagrożenia. 

Dzięki wykorzystywaniu najnowocześniejszych technik powstają współczesne dzieła sztuki. Odbiorcy będą zachwyceni efektem jaki zobaczą. Za niewielką cenę wnętrze odkryje swoje drugie życie bez potrzeby zatrudniania projektanta.

Plakaty art deco dla każdego domu

Dlaczego warto wybrać ten rodzaj sztuki? Co takiego mają w sobie obrazy wykonane w stylu art deco, że urzekają i zachwycają nawet laików? Plakaty spełniają, zarówno funkcję estetyczną, jak i użytkową. Często wykorzystuje się motywy z życia codziennego ubrane w nieszablonowe formy. Plakaty charakteryzują się też bogatą ornamentyką i wyszukanym wzornictwem. Każdy z nich jest niepowtarzalny i nadaje pomieszczeniu, w którym się znajduje niezwykły splendor. Dyskretne dodatki jak plakaty na ścianie, mogą całkowicie odmienić wygląd każdego wnętrza. Ten niewielki element może zdziałać prawdziwe cuda o których nawet nie śniłeś. Przeglądnij katalog motywów na stronie Bimago i wybierz ten, który najbardziej przypadnie ci do gustu.

Dlaczego ludzie wybierają obrazy w stylu retro?

Styl retro jest jednym z popularniejszych w ostatnim czasie i to nie tylko w kwestii wnętrz. Coraz to częściej ludzie wybierają stylizacje w tych właśnie klimatach i nie zapowiada się aby szybko im się znudziły.

Wiele osób świadomie sięga po plakaty retro, które pozwalają przeżyć sentymentalny powrót do przeszłości. Często przedstawiają one dawny styl życia, zapomniane miejsca i przedmioty. Mają swój niekłamany urok i oddają folklor minionych dni. To dekoracje przeznaczone dla osób, które, choć w ten symboliczny sposób, pragną zatrzymać czas. Mogą być umileniem popołudniowej herbaty, chwilą refleksji. Obraz tego typu będzie idealną odskocznią od otaczających nas na każdym kroku nowoczesnych grafik. 

Redakcja guideme24.pl