Jak szybko odświeżyć swoje wnętrza?

Wiosna to czas zmian i porządków, które często stają się natchnieniem do przeprowadzenia szybkiej metamorfozy naszych wnętrz. Aby poczuć pozytywną energię, wystarczy zrobić równie szybki remont, który pomoże odświeżyć dane pomieszczenie. Zobacz, jak zadziałać, aby niewielkim kosztem wprowadzić pozytywne zmiany w swoim domu.

Malowanie ścian i sufitów – sposób dla każdego

Remont, którego efekty będą naprawdę widoczne, nie musi być ani kosztowny, ani tym bardziej czasochłonny. Najlepszym patentem na wprowadzenie wokół siebie wyraźnych zmian, jest… przemalowanie wnętrz! Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się powstałych podczas codziennego użytkowania zabrudzeń, ale przy okazji zmienimy charakter aranżacji. Z pomocą jasnych odcieni jesteśmy w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie, z kolei jeśli zależy nam na tym, aby było bardziej wyraziste – lepiej postawić na pigmenty do farb w jaskrawych odcieniach, które pomogą zaakcentować dane miejsca.

Plusem malowania ścian i sufitów jest to, że można stworzyć oryginalne aranżacje, których nie ma w swoim domu nikt inny na świecie. Oprócz dostępnych odcieni emulsji o różnych właściwościach można bowiem stworzyć autorskie kolory, co umożliwiają liczne pigmenty do farb. To koncentraty, które dodaje się wedle uznania do produktów bazowych, dzięki czemu powstają nietypowe i niepowtarzalne mieszaniny.

Inne pomysły na odświeżenie pomieszczeń

Jednak emulsje i pigmenty do farb to nie jedyne pomysły na ekspresową metamorfozę pomieszczeń. Ogromnie pomocne są także wszelkie dodatki, dzięki którym można dodatkowo wprowadzić zmiany wokół siebie. Jeśli do tej pory dominowały u nas pastelowe, stonowane barwy, można zastąpić je nieco bardziej intensywnymi propozycjami. Genialnie sprawdzają się rozmaite tekstylia – dywany, poszewki na poduchy, czy koce, które wprowadzają w dane miejsce efekt przytulności. Ciekawie prezentują się także wszelkie zasłony i firany, dzięki którym nie tylko zapewniamy sobie prywatność, ale i możemy osłonić się przed zbyt intensywnym słońcem.

Aby pomieszczenie prezentowało się inaczej niż dotychczas, można w nim zastosować także tapety i naklejki ścienne. Te wzorzyste, inspirowane geometrią lub motywami roślinnymi z pewnością tchną nowe życie w daną przestrzeń. Ciekawie wyglądają także wszelkie grafiki inspirowane naturą, pejzażami, czy  nawet napisy, które delikatnie ozdobią daną powierzchnię. Niemałym atutem tego typu dekoracji jest także to, że gdy po kilku sezonach nam się znudzą – mogą bez trudu zostać zastąpione nowymi propozycjami.

Redakcja guideme24.pl