Jak usunąć wszystkie wiadomości z messengera?

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez Facebooka, a w szczególności bez dołączonego do niego messengera. Jak się jednak okazuje, pomimo tak ogromnej popularności tego komunikatora nadal wielu jego użytkowników nie zna kilku podstawowych funkcji i możliwości. Przykładowo mało kto wie, jak usunąć wszystkie wiadomości z messengera. Jak zatem to zrobić, a co najważniejsze, dlaczego powinno się to robić?

Dlaczego powinno się usuwać wiadomości z messengera?

Zanim przejdzie się do tego, jak usunąć wszystkie wiadomości z messengera u odbiorcy oraz u siebie, najpierw warto się zastanowić nad tym, z jakiego powodu warto to w ogóle robić. Po co kasować wysłane wcześniej wiadomości?
Powodów, dla których można chcieć usunąć wiadomości z messengera może być wiele. Po pierwsza ważna jest kwestia prywatności, gdy nie chce się, aby dana osoba miała dostęp do przesłanych wcześniej treści. Po drugie i zdecydowanie najważniejsze, w celu usunięcia z pamięci telefonu zbędnych danych.

jak usunąć wszystkie wiadomości z messengera u odbiorcy

Jak się bowiem okazuje, messenger, lecz również Facebook na komputerze, wiele ze swoich danych przechowuje w pamięci danego urządzenia, co powoduje jego spowalnianie. Jest to szczególnie dotkliwe właśnie na telefonie, który z reguły dysponuje o wiele mniejszą pamięcią niż komputer. Usunięcie niechcianych już wiadomości spowoduje zwolnienie przestrzeni na dysku, a tym samym zauważalne przyspieszenie działania danego urządzenia.

Jak usunąć wiadomości z messengera na telefonie?

Po powyższych powodach widać, że konieczność usuwania wiadomości na messengerze najczęściej dotyczy telefonów. Jak zatem powinno się usuwać takie wiadomości na smartfonach?

Najpierw warto się zorientować, jak usunąć pojedynczą wiadomość z czatu z danym odbiorcą. W tym celu trzeba wejść do messengera, a następnie uruchomić dany czat. Jeśli wyśle się do kogoś wiadomość np. zawierającą błędy, można w łatwy sposób ją usunąć. Wystarczy przytrzymać palec na danej wiadomości, aby wyświetliło się drzewko opcji. Należy następnie wybrać opcję „usuń”, a wiadomość zostanie z czatu usunięta.

Oczywiście jest to rozwiązanie dość wygodne, jeśli chce się usuwać pojedyncze wiadomości. Problem robi się w sytuacji, gdy chce się ich skasować kilka lub nawet kilkaset. Robienie tego ręcznie zajmie naprawdę wiele czasu. Jak więc to rozwiązać? W takim wypadku najlepszym pomysłem będzie usunięcie po prostu całej konwersacji i w razie potrzeby rozpoczęcie jej na nowo.

Sprawdź, jak odzyskać konto na fb?

Jak usunąć wiadomości z Facebooka na komputerze?

Pamiętać trzeba oczywiście o tym, że problem niepotrzebnych wiadomości dotyczyć może nie tylko smartfona, lecz również komputera. Jak zatem usuwać wiadomości w przypadku Facebooka uruchomionego na komputerowej przeglądarce? Jak się okazuje, jest to równie proste, co w przypadku telefonu komórkowego.

Po wejściu na stronę Facebooka należy następnie przejść do zakładki wiadomości, aby uruchomiła się aplikacja messenger. Jeśli chce się usunąć jakąś pojedynczą wiadomość, należy wejść w dany czat, a następnie wcisnąć znajdujące się przy danej wiadomości trzy kropeczki. Spowoduje to rozwinięcie opcji wyboru pomiędzy odpowiedzią a usunięciem danej wiadomości. Klikając „usuń” wiadomość zostanie usunięta.

jak usunąć wszystkie wiadomości z messengera

Co prawda łatwiej jest w ten sposób usuwać większą ilość wiadomości, lecz mimo wszystko w sytuacji chęci usunięcia ich w większej liczbie podobnie jak na smartfonie zaleca się skasowanie całej konwersacji.

Zobacz, jak utworzyć grupę na FB?

Jak usunąć wszystkie wiadomości z messengera u odbiorcy?

Jak więc widać, usuwanie wiadomości na messengerze jest stosunkowo proste. Warto się jednak teraz zastanowić nad tym, czy taka wiadomość po jej usunięciu, jest usuwana również na czacie odbiorcy? Jak się okazuje nie, a jedynie na naszym czacie i w naszej konwersacji. Po stronie odbiorcy nadal będzie ona widoczna. Czy można ją usunąć, tak aby u obu stron konwersacji jej nie było? Niestety nie jest to możliwie bez posiadania dostępu do konta odbiorcy. A tym, jak wiadomo, z pewnością nie będzie się ona chciała dzielić. Powoduje to więc, że bez wiedzy odbiorcy usunięcie danych wiadomości nie będzie możliwe.

Redakcja guideme24.pl