Osoby, które choć raz korzystały z najbardziej znanego portalu z muzyką i filmami, doskonale kojarzą znajdujące się tam miniaturki. Dla wielu użytkowników to one stanowią bowiem swoistą reklamę wielu seriali, teledysków oraz vlogów. To od ich wyglądu zależy często to, czy dany filmik będzie przyciągał obserwatorów, czy też skutecznie ich odstraszał. Jak działa miniaturka na yt? Co warto o niej wiedzieć? Jak stworzyć miniaturkę, która będzie przyciągała miliony obserwatorów? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.
Miniaturka na yt
Mnóstwo osób zgodnie twierdzi, iż wygląd miniaturki zachęca ich do tego, by obejrzeć dany filmik lub teledysk. Eksperci radzą, by miniaturki tratować tak, jakby były one reklamą tego, co twórca danego filmiku chce przekazać swoim odbiorcom. Powinny więc być one przemyślane i odpowiednio opracowane, gdyż tak naprawdę kilka w ciągu kilku sekund muszą one zachęcić użytkowników portalu do tego, by zdecydowali się oni zapoznać z danym video. Na YouTubie w dziale „pomoc” można znaleźć nawet kilka porad, jak tworzyć takie miniaturki na yt. Warto się zapoznać z tymi informacjami, gdyż mogą być one bardzo przydatne (szczególnie do osób, które są początkujące na YouTube).
Idealnie zaprojektowana miniatura – dlaczego jest to tak ważne?
Twórcy rozmaitych filmików na serwisie YouTube marzą o tym, by trafić do, jak największej grupy odbiorców. Osoby prowadzące vlogi, artyści nagrywający filmiki chcą nie tylko, by tworzone przez nich treści trafiały do osób mieszkających w Polsce, ale również i do obserwatorów w innych krajach. Warto więc przyłożyć się do tworzenia miniatur, gdyż od nich naprawdę wiele zależy. Trzeba pamiętać o tym, iż filmiki oglądają również firmy, które proponują najlepszym twórcom świetne współprace. Wbrew pozorom taka miniaturka na YouTube „mówi” potencjalnemu odbiorcy, czego po konkretnym filmie może on się spodziewać. To na tym etapie często osoby decydują, czy chcą obejrzeć dane video, czy też nie.
Podcasty na YouTube – co to jest?
Jakie wymiary ma miniaturka na yt?
Zanim twórca filmików zacznie tworzyć miniaturkę, która ma zachęcić odbiorców do zapoznania się z głównym video, powinien czegoś więcej się o niej dowiedzieć. Jak wspomniano powyżej, portal YouTube pomaga użytkowników stworzyć takie miniatury na YT dokładnie określając ich parametry. Wbrew pozorom dodawanie takich miniatur nie jest wcale takie łatwe. Ich tworzenie wymaga także sporo pracy, czasu i przede wszystkim kreatywności. Podczas przeglądania głównej strony YouTube odwiedzający portal ma do wyboru mnóstwo miniatur, które są automatycznie wygenerowane przez portal. Bardzo często są to filmiki, które wiążą się z tematyką filmików poprzednio oglądanych. Każda miniaturka powinna jednak spełniać pewne wymogi.
Sprawdź, jakie są formy zarobków na YouTube
Najczęściej przyjmuje się, iż miniatura na yt ma wymiary o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Jest to standardowy rozmiar, który na pewno będzie dobrze widoczny na ekranie komputera, jak i na tablecie oraz na smartfonie. Bez względu na to, czy dodaje się miniaturki na stronie, czy też w aplikacji YouTube Studio na urządzeniu mobilnym powinno się zachować przytoczone wyżej parametry.
Jak dodać taką miniaturkę?
Osoby, które mają wprawę w tworzeniu miniatur potwierdzą, iż trening czyni mistrza, co oznacza, że z każdą kolejną miniaturą odbywa się to szybciej i łatwiej. Twórcy portalu YouTube także podpowiadają swoim użytkownikom, jak dodać swoje miniatury do serwisu. Określa też mniej więcej, jakie wymiary ma miniaturka na yt. Krótka instrukcja jest niezwykle prosta i czytelna. Można się z niej dowiedzieć, iż użytkownik, który chce dodać swoją miniaturę w serwisie powinien najpierw zalogować się na swoje konto, po czym wybrać w menu opcję „Treści”. Następnie z pliku z komputera wybrać należy film, z którego wygeneruje się automatycznie miniaturę. Całość procesu należy zakończyć poprzez kliknięcie przycisku „Zakończ”. W ten sposób można tworzyć także niestandardowe miniatury filmików. O nich także jest mowa w instrukcji. W tym przypadku przed użytkownikiem jest jednak sporo pracy, gdyż trzeba dostosować się do rozmiaru i rozdzielczości obrazu oraz różnych ograniczeń dotyczących niestandardowych miniatur.