Podcasty na YouTube

Zapewne niejeden z nas spotkał się z pojęciem podcast. Ta forma przekazu informacji rozwija się w obecnych czasach coraz dynamiczniej. Przede wszystkim przez wzgląd na komfort odbiorców w przyjmowaniu treści przedstawionych w taki sposób. Przekaz w takiej formie można odbierać w czasie wielu innych czynności, na przykład podczas jazdy samochodem. Podcast YouTube staje się coraz bardziej popularny – może spróbujesz swoich sił?

Co to jest podcast?

Według definicji, podcast to forma internetowych publikacji audio. Konkretniej wszelkich audycji internetowych, w których jedna bądź więcej osób opowiadają o czymś konkretnym bądź prowadzą rozmowę na wybrany temat. Podcast często produkuje się w postaci wideo. Wtedy zwany jest wideocastem, który nadal zostaje podcastem, jednakże dodatkowo oferuje wizję, dzięki temu odbiorcy widzą osoby rozmawiające ze sobą. W praktyce oznacza to, iż są to wszelkie audycje zamieszczane na Spotify, Apple Podcast czy przede wszystkim na YouTube oraz innych platformach. Istnieje wiele rodzajów podcastów, zaś do każdego przyświeca ta sama idea. Mowa tu o stosowaniu dźwięku w celu przekazaniu istotnych informacji bądź opowiedzenia konkretnej historii.

co to jest podcast

Czym radio różni się od podcastu?

Istnieją dwie zasadnicze różnice pomiędzy podcastami a radiem – forma audycji, a także forma konsumpcji. Radio przeważnie transmitowane jest na żywo, a podcasty nagrywane, a następnie publikowane są w Internecie. Tak jak filmiki na serwisie YouTube, które są zawsze dostępne i można ich słuchać wtedy, kiedy mamy na to chęci. Ponadto podcasty przeważnie są tematyczne i odcinkowe, a wszystkie odcinki trwają od kilkunastu minut do nawet 2.5 godzin. Natomiast radio transmitowane jest przez praktycznie cały dzień i rzadko opiera się na konkretnych tematykach i często zajmuje się puszczaniem muzyki.

Sprawdź, jakie są formy zarobków na YouTube

Jak stworzyć podcast YouTube?

Podcasty możemy nie tylko słuchać, ale również je tworzyć. Z technicznego punktu widzenia jest to bardzo prostą czynnością. W praktyce wychodzi na jaw, iż największym wyzwaniem będzie sam pomysł na temat, realizację oraz sposób przekazania informacji. Jeśli stworzymy własny podcast i go udostępnimy, a następnie uzyskamy zadowalający odbiór, poczujemy wielką motywację do dalszych działań. Jednak jeżeli efekty nie będą nas zadowalać, to będziemy mogli przeanalizować, w jaki sposób można zrobić to lepiej. Jeśli mowa o stronie technicznej w tworzeniu podcastu to nie powinna być ona skomplikowana. Wystarczą nam tylko solidny mikrofon będący w stanie nagrywać nasz głos, zachowując jednocześnie wszystkie jego walory. Porządna jakość brzmieniowa to jeden z najistotniejszych elementów decydujących o naszym przyszłym sukcesie. Dlatego najlepiej będzie zadbać o to, by mikrofon jak najlepiej rejestrował barwę naszego głosu.

Jakie wymiary ma miniaturka na yt?

podcast youtube

Podcast Youtube – gdzie słuchać podcastów?

Istnieje wiele miejsc, w których można słuchać podcastów. Warto tutaj wymienić przede wszystkim platformę YouTube która jest najbardziej popularną stronką umożliwiającą publikacje nagrać wideo bądź tylko dźwiękowych. Na tym serwisie znaleźć możemy multum podcastów – mniej lub bardziej popularnych. Jest to niewątpliwie najlepsze miejsce, w którym możemy znaleźć to co najbardziej nas interesuje. Warto także zwrócić większą uwagę na źródła podcastów. Wiele twórców decyduje się wrzucać swoje audycje w plikach, które można ściągnąć na komputer, tablet bądź smartfon. Jest to możliwe także na platformie YouTube. Dzięki temu będziemy mogli słuchać podcastów w dowolnej chwili na swoim urządzeniu, który nie posada dostępu do Internetu. Na przykład na odtwarzaczu mp3.

Redakcja guideme24.pl