Smartfon Realme 7 – co warto o nim wiedzieć?

Choć w obecnych czasach kupienie telefonu komórkowego nie jest specjalnie trudne, ponieważ na rynku dostępna jest ogromna liczba różnych modeli, to już jednak wybranie z nich jednego konkretnego tylko dla siebie, powoduje często naprawdę wiele komplikacji. Nic więc dziwnego, że wielu klientów szuka rozwiązań sprawdzonych i pewnych. Takim właśnie smartfonem jest Realme 7. Co powinno się o nim wiedzieć przed zakupem?

Podstawowe informacje o Realme 7

Smartfon Realme 7 to model plasujący się w średniej półce cenowej, jeśli chodzi o tego rodzaju urządzenia, ponieważ cena rynkowa kształtuje się na poziomie około 1100 złotych. Sercem telefonu jest tu procesor Mediatek Helio G95, natomiast pamięć RAM wynosi 8GB w najdroższej wersji, w której dodatkowo znajduje się 128GB pamięci na dane. Oczywiście można wybrać model tańszy, który pamięć ograniczoną będzie miał do poziomu 4GB i pamięć do 64GB.
Smartfon dodatkowo wyposażony jest w doskonałej jakości wyświetlacz IPS 6.4” o rozdzielczość 2400×1080 i 411 ppi. Całość zasilana jest ze stosunkowo pojemnej baterii 5000 mAh. Systemem operacyjnym jest oczywiście Android.

Co warto wiedzieć o tym telefonie?

Oczywiście suche dane mało do kogo przemawiają, dlatego też o wiele lepszym pomysłem jest poznanie Realme 7 nieco bardziej szczegółowo. Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że jest to smartfon, który konstrukcyjnie nastawiony jest na gaming. Rzecz jasna z powodu dość budżetowej ceny, nie ma tu mowy o najwyższej jakości odczuciach, lecz do podstawowych gier będzie w sam raz. Ogromną korzyścią tego modelu jest układ chłodzenia, który wykonany jest z włókna węglowego, dzięki czemu telefon nie grzeje się zbyt intensywnie przy dużym obciążeniu. Kolejną ogromną zaletą takiego telefonu pod kątem jego możliwości gamingowych jest bardzo wysokie odświeżanie ekranu, które wynosi aż 90Hz. Dodatkowo telefon posiada szybkie ładowanie 30 W, więc nawet gdy rozładuje się nam bateria, bardzo szybko można ją przywrócić do stanu pełnego naładowania.

Czy Realme 7 ma jakieś wady?

Analizując smartfon Realme 7 nie można skupiać się tylko na jego zaletach, lecz warto przyjrzeć się także temu, jakie są jego minusy. Co więc powinno się w tym miejscu wspomnieć?
Przede wszystkim zauważyć trzeba to, że telefon ten ma dość przeciętny, nawet jak na swoją półkę cenową aparat fotograficzny. Dlatego też, jeśli komuś zależy na najwyższej jakości zdjęciach, powinien mieć to na uwadze. Kolejną sprawą jest wykonana z plastiku tylna część obudowy, co również może być dla wielu osób bardzo poważnym minusem.

Redakcja guideme24.pl