Do czego służy aplikacja Trello?

Trello aplikacja jest narzędziem opartym na tablicach Kanban. Jego zastosowanie ograniczone jest tylko przez naszą wyobraźnię. Można przygotować w aplikacji listę zakupów czy skomplikowany projekt. Podstawowa wersja jest darmowa.

Trello co to jest?

Trello jest aplikacją mobilną, a także przeglądarkową mogącą się przydać każdej osobie, na przykład w czasie planowania remontu, nauki na studia bądź organizowania czasu podczas pracy. Najwięcej korzyści przynosi zespołom wspólnie pracującym nad jednym projektem. Aplikacja Trello umożliwia zapraszanie współpracowników, przepisywanie do nich niektórych zadań oraz szczegółowe śledzenie w postępach pracy. W aplikacji Trello nie mamy żadnych ograniczeń w ilości tworzenia tablic bądź poszczególnych etapów, zadań bądź podzadań.

trello co to

Aplikacja Trello – do czego służy?

Za pomocą tej aplikacji z łatwością będziemy mogli wyznaczać deadline, przypiszemy zadania do współpracowników bądź zamieścimy załączniki w różnych postaciach. Dzięki wykorzystywaniu tablic Kanban bardzo łatwo oraz szybko będziemy mogli zobaczyć zadania jeszcze na nas czekające. Można także obserwować postępy w pracy. Dodatkowo mamy możliwość korzystania z darmowej mobilnej aplikacji, która dostępna jest dla najpopularniejszych systemów operacyjnych urządzeń mobilnych.

Zobacz także, jak działa bankowość mobilna

Trello co to?

Obsługa Trello jest naprawdę bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Do utworzenia konta potrzebujemy jedynie kilka najważniejszych informacji. Po rejestracji zawita nas przejrzysty ekran główny. Z tego miejsca będziemy widzieć aktualizacje, które będą nas informować o zmianach na danych tablicach bądź aktywności użytkowników. Po lewej stronie jest umieszczona możliwość przełączania się pomiędzy tablicami, szablonami, a także informacjami o danym zespole. Z prawej strony będziemy mogli zobaczyć ostatnio przeglądane przez nas tablice. Jeśli postawimy na korzystanie z szablonu, otrzymamy bardzo dużą możliwość wyboru. Poszczególne opcje powinny zadowolić praktycznie wszystkich użytkowników, bowiem znaleźć można aż czternaście różnych kategorii – każda opcja posiada minimum kilka różnych możliwości.

trello aplikacja

Jak używać aplikacji?

Nową i pustą tablicę można utworzyć na kilka różnych sposobów. Najprostszą metodą będzie kliknięcie w prawym górnym rogu w przycisk ,,+”. Dzięki temu rozwinie się lista kilku opcji, z których należy wybrać ,, Utwórz tablicę”. W kolejnym kroku program będzie nas prosił o nazwanie naszej tablicy, dobór widoczności – czy tablica ma być publiczna, prywatna albo widoczna jedynie dla naszego zespołu. Możemy także edytować tło, które będzie wyświetlane. Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych informacji należy kliknąć w „Utwórz Tablicę” i czekać na wygenerowanie danego projektu. Jeśli wszystko miało pomyślny przebieg, to właśnie stworzyliśmy naszą pierwszą tablicę.

Warto poświęcić akapit ogólnemu wyglądowi oraz informacjami na temat tego, co należy wykonać z tej perspektywy. Na samej górze widoczna będzie belka z paroma przyciskami. Ikona „Dom” będzie przenosić nas na ekran początkowy. Natomiast ikonka ,,Tablice” wyświetlać będzie z lewej strony ekranu wszystkie tablice prywatne oraz publiczne – pozwoli to w szybki sposób przemieszczać się pomiędzy każdą z tablic. Pole wyszukiwania „Przejdź do…” jest skierowanie do znalezienia różnych informacji. Z tego miejsca będziemy mogli znaleźć tablice użytkowników oraz poszczególne karty. Aplikacja Trello jest obecnie bardzo popularna do zastosowań domowych i pracowniczych. Jeśli chcemy z niej korzystać, należy wpierw zarejestrować się i wypełnić wszelkie niezbędne dane.

Sprawdź, jakie są godziny przelewów PKO oraz mBank

Redakcja guideme24.pl