Szerokie jeansy z wysokim stanem – jak nosić?

W obecnych czasach szerokie jeansy z wysokim stanem są na topie. Są wybierane przez coraz większe grono kobiet. Idealnie pasują do kobiet chudszych, jak i bardziej puszystych.

Szerokie jeansy z wysokim stanem – dla kogo i do jakiej figury?
Sformułowanie o nazwie ,,wysoki stan” słyszała zapewne każda kobieta, która lubi nosić spodnie. Obecnie jest to niesamowicie modny sposób w szyciu spodni. Świetnie wyglądają w nim bardziej puszyste Panie, jak i te szczuplejsze, które podkreślają takim sposobem swoją figurę.

Wysoki stan i szerokie jeansy – kiedy były najmodniejszy?

Wbrew pozorom, szerokie jeansy z wysokim stanem nie są żadnym reliktem dawnych czasów. Choć największą popularność zdobyły w latach 80. XX wieku, to do dziś jest to bardzo popularny fason damskich spodni, zwłaszcza, iż stale rośnie liczba fanek stylu vintage. Patrząc na aktualne propozycje najpopularniejszych producentów casualowej mody damskiej, można się przekonać o pewnej rzeczy. Szeroki spodnie z wysokim stanem to niesamowicie popularne rozwiązanie i to na całym świecie. Samo określenie wysoki stan odnosi się do tego, jak wykonana jest górna część spodni. Jest to kompletne przeciwieństwo biodrówek, a spodnie z wyższym stanem to fason, w którym przednie guziki znajdują się co najmniej na wysokości pępka. Są to warianty sięgające stosunkowo wysoko i zakrywające praktycznie całą, dolną cześć brzuszka.

szerokie jeansy z wysokim stanem

Odpowiedni wzrost oraz budowa ciała do szerokich jeansów z wysokim stanem

Szerokie jeansy z wysokim stanem to idealna opcja dla kobiet, które posiadają średni wzrost oraz dla bardziej wysokich pań. Niższe kobiety będą wyglądać w takiej odzieży dość niezgrabnie, ponieważ talia będzie zakryta w takiej kreacji. Wysoki stan spodni będzie skracał optycznie sylwetkę. Jeśli jest się wysoką kobietą ( minimum 170 centymetrów wzrostu), to najlepiej zainwestować w spodnie z wysokim stanem. Także kobiety o niższym wzroście nie powinny się obawiać tego typu fasonu – jest to także kwestia gustu.

Jeśli mowa o odpowiedniej budowie ciała, to wysoki stan spodni jest rozwiązaniem wybieranym często przez panie, które mają troszkę więcej kilogramów, i chcą jakoś radzić sobie z wystającym brzuchem. U osób otyłych biodrówki wyglądają bardzo niekorzystnie. Jeśli natomiast założy się spodnie z wysokim stanem, to niesforny brzuszek powinien zostać estetycznie przytrzymany, nie będzie także rzucał się bardzo w oczy. Jeśli mowa natomiast o osobach ze zgrabną sylwetką, to także warto kupić szeroki jeansy z wysokim stanem. Kupując takie spodnie, można w łatwy sposób eksponować sylwetkę.

Wysoki stan a szerokie nogawki jeansów

Wysoki stan spodni bardzo często występuje wraz z wszelkimi rodzajami nogawek. Kupić można zarówno krótsze, jak i dłuższe, gdzie nogawka może kończyć się około 8 centymetrów przed kostką. Śmiało można postawić na dłuższe nogawki, ponieważ dadzą one efekt wizualnego wyszczuplania sylwetki. Możemy również zdecydować się na delikatnie zwężane warianty, jednakże obecnie najbardziej popularne są szerokie spodnie z wysokim stanem.

szerokie jeansy z wysokim stanem

Szerokie jeansy z wysokim stanem – stylizacje

Wysoki stan spodni będzie świetnie wyglądał w zestawieniu z luźniejszymi bluzkami, które nie muszą być zbyt długie. Do bardziej obcisłych nogawek w takich spodniach idealnie sprawdzą się np. szpilki bądź sandałki, w których można prezentować się bardzo kobieco. Jeśli mamy zgrabniejsze nogi oraz wyraźnie zaznaczone kostki, warto to uwypuklić, ponieważ bardzo wielu mężczyzn jest czułych na piękno tego elementu w damskich sylwetkach. Szerokie jeansy z wysokim stanem to obecnie silny trend, dlatego warto chociaż przymierzyć tego typu spodnie.

Sprawdź, czym jest analiza kolorystyczna

Redakcja guideme24.pl