Czy kurierzy pracują w sobotę?

Osoby, które stosunkowo rzadko kupują w sieci, często zastanawiają się, czy kurierzy pracują w sobotę? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż każda firma kurierska działa na nieco innych zasadach. Kurierzy najczęściej pracują w godzinach od 8 do 18, od poniedziałku do piątku. Czasami jednak zdarza się, że kurier zapuka do naszych drzwi także w pierwszy dzień weekendu. Czy kurierzy pracują w sobotę?

Polityka firmy kurierskiej

Zastanawiając się, czy kurierzy pracują w sobotę, warto zwrócić uwagę na politykę poszczególnych przedsiębiorstw, które zajmują się dostarczaniem paczek do klientów. Z prawnego punktu widzenia nie ma przeszkód, aby kurier pracował w sobotę, a nawet w niedzielę. Niemniej jednak większość firm kurierskich świadczy usługę dostawy w soboty jedynie w wybranych rejonach. Czasami klient, który chce z niej skorzystać, musi zaznaczyć to w formularzu zgłoszeniowym, a także uiścić dodatkową opłatę. Jeśli zależy nam na tym, aby kurier dostarczył paczkę właśnie w sobotę, a nie jesteśmy pewni, czy dana firma świadczy tego typu usługę, warto zadzwonić na infolinię i dopytać o szczegóły.

Miejsce zamieszkania klienta

Warto mieć na uwadze, że to, czy kurier dostarczy nam paczkę w sobotę, zależy nie tylko od samego faktu wykonywania obowiązków zawodowych tego dnia. Należy pamiętać, że usługa dostaw w sobotę zarezerwowana jest głównie dla dużych miast, gdzie dostarcza się najwięcej przesyłek. Wynika to oczywiście z logistyki całego przedsięwzięcia, a także skróconego czasu pracy w sobotę. Zazwyczaj kurierzy nie pracują wtedy od rana do wieczora, a mniej więcej od godziny 8 do godzin wczesno-popołudniowych. Dostarczenie w tak krótkim czasie przesyłek do miejsc, które położone są w znacznej odległości od siebie, byłoby wręcz niemożliwe. Pamiętajmy, że zamawiając kuriera na sobotę, możemy oczekiwać dostarczenia przesyłki jedynie w godzinach porannych, ewentualnie wczesnym popołudniem.

Jak zamówić paczkę na sobotę?

Z perspektywy klienta bardzo ważne jest, aby kurier pracował również w sobotę. Niektórzy bowiem kończą pracę stosunkowo późno, zatem w ciągu tygodnia zwyczajnie nie ma ich w domu. Jak zamówić kuriera na sobotę? Przede wszystkim musimy sprawdzić, którzy kurierzy pracują w sobotę oraz w jakich rejonach dostarczają paczki. Następnie wystarczy po prostu wypełnić formularz i oczekiwać na kuriera w pierwszy dzień weekendu. Pamiętajmy, że kurierzy, którzy pracują w soboty, mogą dostarczać paczki nie tylko osobom prywatnym, ale również do siedziby firmy.

Redakcja guideme24.pl