Jak odzyskać konto na fb?

Facebook to ogromny serwis społecznościowy. W jego ramach zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci oraz grupy, a także dzielić się różnymi wiadomościami oraz zdjęciami. Facebook jest bardzo popularną witryną w obecnych czasach. Serwis powstał na Uniwersytecie Harvarda i na początku służył studentom do komunikowania się między sobą. Wkrótce stał się dostępny także na innych uniwersytetach, aż w końcu przeistoczył się w pełnoprawny serwis społecznościowe we wrześniu 2006 roku. Facebooka może mieć każdy, kto posiada adres e-mail i skończył 13 lat. Jednak jak odzyskać konto na fb, jeśli je utracimy?

Do czego służy Facebook?

Nazwa strony pochodzi od książki ze zdjęciami koleżanek oraz kolegów. Otrzymują ją wszyscy studenci na amerykańskich uniwersytetach na początku roku studenckiego. Na Facebooku użytkownicy mogą dzielić się zdjęciami, obrazami, filmami z innych serwisów, tworzyć grupy czy profesjonalne stronki internetowe. Celem portalu jest łączenie ludzi, a serwis umożliwia swoim klientom wprowadzanie swoich danych osobowych, m.in. statusu związku, miejsca nauki lub zainteresowań.

facebook jak odzyskać konto

Jak odzyskać konto na fb?

Powodów utraty dostępu do konta prywatnego na portalu Facebook jest wiele. Często są to błędy użytkowników, na przykład zgubienie bądź zapomnienie hasła do logowania w serwisie lub kradzieże i włamania – także hakerskie. Jak odzyskać konto na fb to ważne pytanie. Czasami użytkownik traci dostęp do konta przez błędy po stronie Facebooka. Niekiedy nie możemy się zalogować na konto, ponieważ na nasz profil prywatny została nałożona blokada przez administrację Facebooka. W celu odzyskania konta na portalu potrzebujemy podjąć się stosownych działań, lecz trzeb pierw zdefiniować problem, a każdy z wymienionych wyżej powodów wymagać będzie innej reakcji, a także przejścia innej drogi.

Zobacz także, jak usunąć wszystkie wiadomości z messengera?

Facebook jak odzyskać konto?

Jeżeli nie pamiętamy hasła do profilu prywatnego na Facebooku, to najlepiej po prostu kliknąć w opcje dostępne przy logowaniu, czyli przypomnienie hasła. Wystarczy kliknąć w tą opcję, a następne postępować zgodnie z instrukcjami. Ta droga do odzyskania konta będzie najprostszą z możliwych metod. Facebook będzie nas prosił o podanie adresu mailowego bądź numeru telefonu, który połączony jest z naszym kontem. Następnie na naszą skrzynkę mailową lub telefon przychodzi link służący do resetowania hasła. Czy to jedyna metoda na to, jak odzyskać konto na fb? Jeżeli z konta nie korzystało się od dawna, to istnieje jeszcze inna metoda. W takim przypadku trzeba poprosić o pomoc zaufaną osobę, która udostępni nam na trochę swoje konto do portalu.

jak odzyskać konto na fb

Jak odzyskać konto na fb krok po kroku

Po zalogowaniu musimy znaleźć swój stracony profil, a następnie kliknąć w miejsce, na które nikt nie zwraca uwagi, czyli w 3 kropki zamieszone po prawej stronie ekranu. Z rozwiniętego menu należy wybrać opcję: „Uzyskaj wsparcie lub zgłoś profil”. To menu służy przede wszystkim do zgłaszania podejrzanych profili, np. stalkerów, hejterów itp. Znajdziemy w nim opcję „Nie mogę uzyskać dostępu do swojego konta” – opcja powinna być zaznaczona granatowo na zrzucie ekranu. Trzeba w nią kliknąć, a następnie podążać według dalszych wskazówek umieszczonych na ekranie. Czyli po prostu należy wylogować się z konta znajomego, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami.

Zobacz, jak utworzyć grupę na FB?

Do łatwego odzyskania konta musimy mieć dostęp do adresu mailowego bądź telefonu. Jeśli nie mamy, to musimy skontaktować się z administratorem poczty bądź dostawcą usługi. Istnieje jeszcze opcja kontaktu z administracją Facebooka, jednakże jest mała szansa, że w ten sposób odzyskamy konto.

Redakcja guideme24.pl