Jak utworzyć grupę na FB?

Grupa na Facebooku jest niczym małe społeczeństwo, które łączy się w ramach podobnych zainteresowań, przekonań lub choćby pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Co ciekawe, na portalu istnieje nawet dziesięć milionów różnorodnych grup, w których zrzeszonych jest ponad miliard osób. Liczby te oddają pojęcie na temat popularności tego typu zrzeszeń. Każdy użytkownik powinien zatem wiedzieć: jak utworzyć grupę na FB?

Czym jest grupa na FB?

Jak wspomniano powyżej, grupa na Facebooku to rodzaj zrzeszenia osób, które mają możliwość tworzenia i upubliczniania swoich postów oraz ich wzajemnego komentowania. Prowadzi to do tworzenia wielu interakcji pomiędzy poszczególnymi członkami grupy oraz szybkiej i intensywnej wymiany cennych z jej punktu widzenia informacji. Ponadto, grupa może być skupiona nie tylko wokół nawet najbardziej wyszukanych fascynacji, ale istnieć również w ramach zainteresowania daną marką lub konkretnym nawet pojedynczym produktem. W tym wypadku, daje to bardzo silne narzędzie marketingowe, które przekłada się na realny zysk.

jak utworzyć grupe na messengerze

Rodzaje grup na FB

Zgodnie z informacjami podanymi na wstępie na portalu istnieje ponad dziesięć milionów różnorodnych grup. Wśród tej masy licznych oraz nieco mniej popularnych, czy nawet niszowych społeczności można wyróżnić różne grupy. Takie, których celem jest rozwiązywanie danego problemu. Kolejne to grupy, które skupione są wokół serii zagadnień, a jej członkowie tworzą nijako minispołeczność. Są też grupy zamknięte, w tym na przykład zakładane dla pracowników danej firmy. Tego typu grupa umożliwia wówczas bardzo szybkie i efektywne przekazywanie istotnych informacji.

Sukces grupy na FB

Sukces, a więc popularność i niesłabnące zainteresowanie daną grupą zależy w głównej mierze od charyzmy jej administratora. Potrafi on bowiem zachęcić do współpracy coraz to nowe wartościowe osoby. Dzięki nim grupa niczym kula ze śniegu wzrasta i zwiększa sieć swoich powiązań. Nie można zapominać o tym, że aby dana grupa odniosła sukces poza wspomnianą charyzmą konieczna jest również ciężka praca i zaangażowanie. W tym redagowanie treści tak, aby mogły one przebić się w masie codziennych informacji. Administrator grupy początkowo działa w pojedynkę, a z czasem zyskuje kolejnych kompanów, czyli de facto współtwórców danej grupy.

Zobacz także, jak usunąć wszystkie wiadomości z messengera?

Jak utworzyć grupę na FB?

Samo założenie grupy jest bardzo proste. W tym celu należy bowiem zalogować się na swoim koncie, a następnie wybrać znajdującą w prawym górnym rogu ikonę z symbolem plusa. Po rozwinięciu paska, należy wybrać opcję „Grupa”. W tym momencie konieczne jest dopracowanie tej nowej społeczności, w tym wybranie konkretnej nazwy grupy, określenie stopnia jej dostępności oraz zaproszenie nowych użytkowników. Co istotne, wszystkie kolejno wykonywane czynności są dość intuicyjne i nie powinny nastręczać wielu problemów nawet młodym adeptom Facebooka.

jak utworzyć grupe na messengerze

Na co warto zwrócić uwagę tworząc grupę na FB

Grupy na FB zakładane są między innymi w celu zrzeszenia osób o podobnych zainteresowaniach. Mogą służyć też do rozpowszechniania wiedzy na temat danego produktu. W związku z tym, aby dana grupa „rzucała się w oczy” musi mieć to tak zwane coś. Mowa tu nie tylko o chwytliwej nazwie, która powinna zawierać słowa kluczowe, tak aby mogła być łatwo znajdowana. Chodzi również o unikalnym wyglądzie strony czy nawet jej wielkości. Ponadto, warto zwracać szczególną uwagę nie tylko na to ile osób tworzy daną grupę, ale również kim są te osoby. W tym przypadku niestety ilość nie zawsze przekłada się na jakość.

Sprawdź, jak odzyskać konto na fb?

Jak utworzyć grupę na Messengerze?

Założenie grupy na Messengerze umożliwia z kolei prowadzenie równoczesnej konwersacji z kilkoma użytkownikami aplikacji. Dzięki temu nie ma konieczności wysyłania tej samej wiadomości kolejno do każdego z nich. Jak utworzyć grupę na messengerze? W celu założenia grupy należy uruchomić komunikator, a następnie przejść do zakładki „Czaty”. Teraz trzeba nacisnąć ikonę ołówka, która znajduje się w prawym, górnym rogu ekranu. W dalszej kolejności należy wybrać opcję „Utwórz nową grupę”. Teraz zaznacz na liście znajomych osoby, które stać się mają członkami danej grupy. Zostaną one wówczas „podpięte” pod nową grupę. Po wciśnięciu przycisku „Dalej”, który zlokalizowany jest w prawym, górnym rogu należy wprowadzić nazwę grupy. Na koniec trzeba zatwierdzić swój wybór wciskając przycisk „Utwórz”.

Redakcja guideme24.pl