Laptop do pracy zdalnej – co wybrać?

Kupno laptopa do pracy w domu, jak i poza nim jest zadaniem, z którym trzeba się zmierzyć. Szczególnie w obecnych czasach, gdy praca zdalna staje się coraz bardziej popularna. Nawet firmy, które posiadają pracowników w biurach, wysyłają ich często do pracy zdalnej w domu. Jeśli stoimy przed decyzją związaną z kupnem właściwego laptopa do pracy, to warto będzie zastanowić się nad tym, co najlepiej będzie brać pod uwagę. Dobrze, jeśli laptop do pracy zdalnej okaże się strzałem w dziesiątkę.

Jaki laptop do pracy zdalnej jest najlepszy?

Przed wyborem odpowiedniego laptopa do pracy zdalnej, najlepiej będzie przeanalizować to, co powinien mieć w sobie tego typu komputer. Dopiero potem można zdecydować się na kupno konkretnego modelu, który będzie spełniał nasze oczekiwania i będzie bardzo praktyczny. Dobrze o tym pamiętać nawet wtedy, gdy kupuje się laptop dla dziecka, na przykład do nauki zdalnej. Warto dowiedzieć się, jakie parametry w laptopie okażą się najistotniejsze.

laptop do pracy zdalnej

Procesor oraz pamięć operacyjna RAM – laptop do pracy

Nie chcemy przede wszystkim, by nasz nowy laptop się zawieszał. Dlatego najlepiej zdecydować się na laptopy, które mają w sobie procesory z wyższej klasy, np. Inter Core i5, Intel Core i7 lub nowe wersje od AMD, zwłaszcza AMD Ryzen 7. Dzięki dobremu procesorowi będziemy mieli pewność, że laptop nie będzie się zawieszał – nawet, gdy otworzymy wiele aplikacji, programów czy folderów na raz. Warto też zwrócić uwagę na pamięć operacyjną RAM, ponieważ ma ona wielki wpływ na szybkość pracy laptopa, zwłaszcza wtedy, gdy korzystamy z wielu narzędzi w jednej chwili. By laptop się nie zawieszał, a wszystkie dane były zawsze stosownie zapisane, trzeba kupić laptop, który wyposażony jest w minimum 8GB pamięci RAM w standardzie DDR4 i nowszym. Najlepszym wyborem będzie 16 GB RAM lub więcej.

Zobacz także: Jaka kamera do nagrywania na yt jest najlepsza?

Dysk twardy do laptopów

Laptop do pracy zdalnej powinien mieć także sporą pojemność dysku, dzięki temu komputer będzie szybciej pracował. Najlepiej, jeżeli zainwestujemy pieniądze na dysk SSD 256 GB lub więcej. Takie dyski świetnie współpracują z porządną pamięcią RAM oraz procesorem. Taka symbioza będzie gwarantem szybkiej pracy na laptopie. Systemy operacyjne w laptopach z dyskiem SSD są w stanie włączyć urządzenie w ciągu dziesięciu sekund. Oprócz tego można sobie pozwolić na kupno dysku zewnętrznego łączonego przez USB – najlepiej dysk HDD o pojemności minimum 500 GB.

laptop do pracy

Cena i data produkcji – laptop do pracy zdalnej

Koszt laptopa nie powinien być dla nas rzeczą najważniejszą. Wiadomo, że każda osoba posiada pewne ograniczenia pieniężne. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że chcemy kupić laptop do pracy zdalnej, dlatego trzeba poważnie potraktować inwestycję, która nam się zwróci. Jeżeli nie mamy stosownych środków ( np. 3500-5500 złotych i więcej), to zawsze można kupić laptop na raty. Jest to opcja dostępna w większości sklepów AGD i RTV, także w sklepach online. Warto też wspomnieć o dacie produkcji. Dobrze będzie kupić laptop z roku najnowszego lub mającego maksymalnie dwa/trzy lata. Ciekawą opcją będą laptopy poleasingowe, lecz trzeba dokładniej przyjrzeć się danemu serwisowi. Często można po takiej samej cenie kupić laptop o znacznie lepszych parametrach. Wiele serwisów z laptopami poleasingowymi znajdziemy na Allegro, to właśnie na tym portalu można kupić laptopy do pracy zdalnej w bardzo przystępnych cenach i z dobrymi parametrami.

Sprawdź: Przestawiona klawiatura – jak naprawić?

Karta graficzna

Przed kupnem laptopa do pracy zdalnej warto także zwrócić uwagę na kartę graficzną. Jednakże wszystko będzie zależeć od tego, w jaki sposób chcemy używać laptopa do pracy zdalnej. Jeżeli nie szkolimy się w zawodzie na przykład grafika, inżyniera lub nie zależy nam szczególnie na najnowszych grach, które wymagają wysokich parametrów graficznych, to zdecydowanie wystarczą nam laptopy zawierające zintegrowane karty graficzne. Do bardziej popularnych i lepiej ocenianych zaliczyć można np. AMD Radeon Vega oraz Intel HD Graphics. Są to układy graficzny idealnie służące do zwykłych zadań wykonywanych podczas pracy oraz do użytku domowego i przeglądania stron internetowych.

Redakcja guideme24.pl